/album/fotogalerie-pancavsky-vodopad/a14714392-jpg/
/album/fotogalerie-pancavsky-vodopad/a14727236-jpg/
/album/fotogalerie-pancavsky-vodopad/a11157188-jpg/
/album/fotogalerie-pancavsky-vodopad/a14196554-jpg/

Poloha na mapě

Pančavský vodopád - Krkonoše

Pančavský vodopád patří k těm nejznámějším vodopádům v Krkonoších. Díky vyhlídkám do Labského údolí je spolu s Labským vodopádem vyhledávanou atrakcí.

Pančavský vodopád

     

Foto: Stribrak

Ozdoba Labského dolu

Kaskáda skandinávského typu – tak by se dal charakterizovat krkonošský vodopád, který tvoří potok Pančava, padající do horní části Labského dolu. Pančavský vodopád má výšku 148 metrů a padá z 1 298 do 1 150 metrů nad mořem. v závislosti na sezóně má i 162 metrů. Vodopád má stále kolísající průtok a průměrem 25 litrů za sekundu. Nejvydatnější je koncem dubna až začátkem května, kdy sníh taje. Vodopád byl již v začátcích turistiky hojně navštěvován. V současné době je přístup k vodopádu omezený, z vyhlídky se můžete dívat jen na nejhořejší část vodopádu.

 

Tip na výlet

Kolem Pančavského vodopádu prochází červená turistická stezka s mnoha atraktivními místy, potkáte tak pomník známého lyžaře Bohumila Hanče, kde bylo jeho tělo nalezeno, dále Ambrožskou vyhlídku nebo Labský vodopád. Turistických zajímavostí je skutečně v okolí mnoho. Občerstvit se můžete v Labské boudě, odkud pokračují stezky do dalších částí západních Krkonoš. Červená stezka k prameni Labe, žlutá Vás zavede k impozantním Sněžným jámám s výledem do Polska a modrá směrem k Harrachovu na Mumlavské vodopády, nebo můžete zakončit výlet v opačném směru modré stezky, po které sestoupíte do Labského dolu a dojdete až do Špindlerova mlýna.

mapa okolí Pančavského vodopádu

Zdroj: mapy.cz