Národní park Krkonoše - nejvyšší pohoří České republiky

Říká se, že hory člověka nikdy nezklamou. Krkonoše to dokazují v každém ohledu. Jsou jediným českým pohořím, které má v několika oblastech vysokohorský ráz. Skalnaté hřebeny, hluboká údolí, vodopády, horské louky, čistý horský vzduch, výborné možnosti turistiky a řady nejrůznějších aktivit v letním období, stejně jako užívání si na upravených sjezdovkách a běžkařských trasách v zimě, to vše Vám nabídnou Krkonoše. Ať vyrazíte do středních, východních či západních Krkonoš, každá oblast má pro vás připraveno nejedno překvapení.

     

Okuste Krkonošská NEJ

Zdolejte naši nejvyšší horu Čech Sněžku nebo se vydejte na báječné hřebenové tůry. Okuste nezapomenutelné Krkonošské horské boudy, které lákají tisíce turistů pro svoji neopakovatelnou atmosféru. Udělejte něco pro své zdraví a objevte pravé krásy Krkonoš.

 

Prohlédněte si TOP 10 nejzajímavějších míst Krkonoš

/album/fotogalerie-krkonose/a1-jpg13/
/album/fotogalerie-krkonose/a4-jpg10/
/album/fotogalerie-krkonose/a7-jpg13/
/album/fotogalerie-krkonose/a9-jpg9/
/album/fotogalerie-krkonose/a10-jpg10/
/album/fotogalerie-krkonose/a12-jpg7/
/album/fotogalerie-krkonose/a19-kopie-jpg/

Je zde co dělat po celý rok

V zimě nejlepší podmínky pro lyžování, snowboarding, ale také pro milovníky běžek. V létě Vám usnadní cesty za poznáním a zážitky značené turistické a cyklistické stezky. Při svém cestování můžete obdivovat četnou lidovou architekturu vesniček a horských samot. Charakteristické jsou dřevěné roubené domy. Výjimečná příroda nabízí například mnoho zajímavých vysokých a mohutných vodopádů. V Krkonoších pramení řeka Úpa, Bílé Labe a řeka Labe v nadmořské výšce 1386 metrů na Zlatém návrší. Svůj volný čas můžete trávit v regionu Krkonoše i jinými činnostmi než v zimě lyžováním a v létě pěšími či cyklistickými výlety. Obdivovat můžete zajímavé expozice v krkonošských muzeích, kaple, zbytky hrádků a různé zajímavé památky. Odpočinkový čas klidně zaměřte na oblíbený golf, tenis, bowling, jízdy na koních nebo na adrenalinovou zábavu – o nic podobného v oblasti Krkonoš nepřijdete. Relaxaci završte plaváním na koupalištích, nebo si dopřejte zdraví prospěšný pobyt v solné jeskyni.

Ideální místo pro Vaši dovolenou

Krkonoše jsou také známé pro výbornou nabídku ubytování v různých kategoriích. Ubytovat se můžete na hřebenech hor ve známých horských boudách v Krkonoších různých kateri je soustředěno především na velké množství horských chat a chalup, které jsou menšími nebo většími turistickými hotely či bydlením v soukromí. Ubytování Krkonoše a okolí je různorodé a nabídka jednoduchých chalup či naprosto moderních s bohatou zábavou a jiným využitím si najde mnoho příznivců. Samozřejmě nechybí útulné hotely, penziony a apartmány – každý si vybere atraktivní ubytování na zimní nebo letní dovolenou v Krkonoších, či ke strávení speciálních ročních svátků – Vánoce, Silvestr a Velikonoce.

 

To nejzajímavější z Krkonoš

 

Poznejte jednotlivé oblasti Krkonoš

 

Západní Krkonoše

Mezi nejznámější střediska západních Krkonoš patří Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Benecko a Vítkovice v Krkonoších...

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrální Krkonoše

V centrální části naleznete střediska Špindlerův mlýn, Vrchlabí, Herlíkovice, Horní Mísečky...

 

 

 

 

 

 

 

 

Východní Krkonoše

Ve východní části můžete navštívit Pec pod Sněžkou, Janské Lázně, Velká Úpa, Malá Úpa...

Může Vás zajímat

Inspirujte se na výlety a prokoumejte také zajímavé informační weby, portály a blogy o Krkonoších, jejich jednotlivých turistických lokalitách a okolních míst.

 

Kde se pohodlně ubytovat? Prozkoumejte všechny oblasti.

Prozkoumejte každou oblast krkonošského regionu:

Špindlerův Mlýn | Pec pod Sněžkou | Harrachov | Rokytnice nad Jizerou | Janské Lázně | Vrchlabí | Černý důl

 

Druh ubytování

Vyberte si ubytování podle typu:

hotely | penziony | chaty, apartmány

 

Tématické pobyty

ubytování se psem | ubytování pro rodiny s dětmi | pobyty pro seniory | ubytování s bazénem | wellness ubytování | ubytování u sjezdovky

 

Všechna ubytování Krkonoše

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění