Východní Krkonoše

Mohutné horské hřebeny, skalnaté srázy, dech beroucí ledovcová údolí, větrem ošlehané náhorní planiny, lesy, rozsáhlé horské louky, unikátní rašeliniště a magnet oblasti – hora Sněžka.

     

Překrásná příroda, možnost aktivního pohybu a sportu

Nejvýznamnějšími centry letní a zimní turistiky této oblasti jsou Pec Pod Sněžkou a Janské Lázně. Zatímco v létě sem míří zejména příznivci horské turistiky, v zimě je cílem milovníků sjezdového lyžování, bílé stopy a snowboardů. Z Pece, jejíž kulisu dotváří řeka Úpa a Zelený a Luční potok, jsou překrásné výhledy na nejvyšší vrchol České republiky, 1602 m vysokou horu Sněžku, nepřehlédnutelné jsou vrcholky Jeleního vrchu a Studniční, Liščí a Černé hory. V Peci můžete zažít spoustu zábavy a potom se odtud vydat za poznáním.

/album/fotogalerie99/k-bilemu-labi-jpg/
/album/fotogalerie99/krkonose-vylety-a-zajimavosti-jpg/
/album/fotogalerie99/lucni-bouda-na-podzim-jpg/
/album/fotogalerie99/lucni-bouda-jpg/
/album/fotogalerie99/na-vrchol-obriho-dolu-jpg/
/album/fotogalerie99/penzion-v-obrim-dole-jpg/
/album/fotogalerie99/postovna-na-snezce-jpg/

Nej východních Krkonoš

V Peci pod Sněžkou je konečná stanice lanové dráhy, která vás během necelé půlhodiny vyveze přes mezistanici na Růžové hoře na Sněžku. Vyjma lanovky je Sněžka dostupná pěšky či na kole a v zimním období také na běžkách. Její skalnatý vrchol, kterým prochází česko-polská hranice, skýtá neopakovatelné panoramatické výhledy do krajiny Čech i Polska. Z Janských lázní se můžete vydat na vrchol Černé hory jedinou kabinovou lanovkou v Krkonoších. Na vrcholu Černé hory se můžete pokochat výhledy z místní rozhledny a samozřejmě se vydat na krásné hřebenové tůry, které  jsou spojeny s Pecí pod Sněžkou.

 

K vidění je mnohem více

Mezi Pecí pod Sněžkou a úpatím Sněžky se rozkládá údolí ledovcového původu, mohutný Obří důl. Dovede vás k němu značená turistická stezka. V horách, tváří v tvář kamenným valům, monumentální Úpské jámě, Malé a Velké Studniční jámě si uvědomíte výjimečnost zdejšího místa. Neméně zajímavé jsou také další cíle. Janské Lázně s krásnou secesní kolonádou, které nabízí programy zaměřené na léčbu pohybového aparátu, ale také relaxaci a aktivní odpočinek, či třeba Černou horu, na níž vás vyveze kabinová lanovka přímo z Janských lázní. Z jejího vrcholu máte Krkonoše jako na dlani. Od lanovky vede cesta k unikátnímu Černohorskému rašeliništi, kterým po poválkových chodníčcích prochází naučná stezka a bezpečný výhled z výšky umožňuje dřevěná rozhledna. Cesta od lanovky k rašeliništi je přehlídkou nádherných přírodních scenérií. V zimě lanovku využívají především lyžaři, neboť  Ski resort Černá hora disponuje kvalitně upravenými sjezdovkami a okolí je rájem pro milovníky bílé stopy. Budete-li mít dostatek času, zavítejte k Hornímu úpskému vodopádu, nebo se vydejte na „hřebenovku“ po Hřebenové cestě česko-polského přátelství.

 

Nejlepší výběr ubytování

Jestliže se rozhodnete pro delší pobyt, díky našim kvalitním službám rezervačního centra bude o Vás dobře postaráno. Můžete využít nabídku ubytování v Janských lázních, Peci pod Sněžkou a Černém dole. Ubytování se můžete v útulném prostředí stylových chalup a penzionů, na výběr je řada turistických chat a zklamán nebude ani ten, kdo dává přednost hotelovému ubytování. Naše nejvyšší hory, Krkonoše, vám dopřejí opravdový zážitek a ten, jak známo, vám nikdo nevezme.

 

Další informace o Krkonoších

Hotel Energetik

Penzion Marienka

SKiMU Apartmány

Penzion Zákoutí

Cena od: 440 Kč Cena od: 650 Kč Cena od: 315 Kč Cena od: 500 Kč

 

Víte, že kolikrát je lepší si vypůjčit automobil než jej vlastnit? Obzvláště, pokud jej nevyužíváte příliš čast. Mrkněte se levné pů jčení auta a vypravte se na výlet.

 

Zajímavosti východních Krkonoš

     

 

Poznejte jednotlivé oblasti Krkonoš

 

Západní Krkonoše

Mezi nejznámější střediska západních Krkonoš patří Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Benecko a Vítkovice v Krkonoších...

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrální Krkonoše

V centrální části naleznete střediska Špindlerův mlýn, Vrchlabí, Herlíkovice, Horní Mísečky...

 

 

 

 

 

 

 

 

Východní Krkonoše

Ve východní části můžete navštívit Pec pod Sněžkou, Janské Lázně, Velká Úpa, Malá Úpa...

 

Kde se pohodlně ubytovat? Prozkoumejte všechny oblasti.

Prozkoumejte každou oblast krkonošského regionu:

Špindlerův Mlýn | Pec pod Sněžkou | Harrachov | Rokytnice nad Jizerou | Janské Lázně | Vrchlabí | Černý důl

 

Druh ubytování

Vyberte si ubytování podle typu:

hotely | penziony | chaty, apartmány

 

Tématické pobyty

ubytování se psem | ubytování pro rodiny s dětmi | pobyty pro seniory | ubytování s bazénem | wellness ubytování | ubytování u sjezdovky

 

Všechna ubytování Krkonoše

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění