Centrální Krkonoše

Centrální Krkonoše, jsou tradičně oblíbeným místem všech milovníků hor. Představují strategický bod pro hřebenové túry a v zimě díky svým výjimečně dlouhodobě příznivým sněhovým podmínkám jsou skutečným rájem lyžařů. Centrálním bodem středních Krkonoš je Špindlerův Mlýn.

     

Špindlerův Mlýn - výchozí bod centrálních Krkonoš

„Špindl“ je typickým horským městečkem. Od jara do podzimu můžete vyrazit přímo z města po některé z turistických tras, od těch méně náročných až po pořádné túry. Krásná horská příroda uspokojí všechny návštěvníky, ať jsou to rodiče s dětmi, turisté či aktivní sportovci. Při méně náročných trasách tzv. Mlynářových okruzích, se můžete seznámit se samotným městem, klidovými zónami v jeho okolí a navštívit místa, která umožňují nádherné panoramatické výhledy. Jen kousek cesty to je k lanovce Medvědín, která je výchozím místem pro náročnější hřebenové túry. Zamířit můžete k Labské boudě, která je významným orientačním bodem a také rozcestníkem turistických tras do šesti možných směrů. Odtud je to jen kilometr cesty k Pančavskému vodopádu, který výškou 148 m patří k nejvyšším v Čechách. Velmi pěkným zážitkem je návštěva nedalekého pramene Labe. Dále také nezapomeňt na známé Dvoračky.

/album/fotogalerie98/divci-kameny-jpg1/
/album/fotogalerie98/img-4606-jpg/
/album/fotogalerie98/img-6676-jpg/
/album/fotogalerie98/img-6707-jpg/
/album/fotogalerie98/pramen-labe-jpg1/
/album/fotogalerie98/centralni-krkonose-jpg1/
/album/fotogalerie98/img-4612-jpg/

Aktivní vyžití nejen v zimě

V zimě Špindlerův mlýn nabízí lyžování v jednom z našich nejkvalitnějších areálů, ve Sv. Petru a na milovníky extrémních sportů čeká snowpark včetně U-rampy. Aktivní zábavu po celý rok poskytuje rozsáhlý aquapark, vybavený kromě bazénu infrasaunou, solnou jeskyní či třeba vířivkou. Adrenalinověji založení návštěvníci mohou vyzkoušet atraktivní bobovou dráhu o délce 1400 m. V nabídce aktivit ve městě nechybí ani stále populárnější bowling či tenisové kurty.

 

 

Poznejte mnohem víc z centrálních Krkonoš

Nedaleko Špindlerova Mlýna se rozkládají půvabná rekreační střediska Horní a Dolní Mísečky. Horními Mísečkami vede silnice z Dolních Štěpanic na hřebeny Krkonoš na Zlaté návrší k Vrbatově boudě. Opodál je umístěna mohyla Hance a Vrbaty, závodníků, kteří tragicky zahynuli v průběhu mezinárodního lyžařského závodu na 50 kilometrů. V zimě ve Ski areálu Horní Mísečky najdete sjezdové tratě všech obtížností, snowtubingovou dráhu pro děti i dospělé a množství nádherných běžkařských tras. Příjemný odpočinek nabízí město Vrchlabí, po jehož prohlídce si můžete v nedaleké Kněžické chalupě, ležící uprostřed pastvin a lesíků mezi Vrchlabím a Beneckem, vyzkoušet jízdu na koních a poté třeba posedět na prosluněném zápraží s dobrou kávou. V okolí Kněžické chalupy najdete také lyžařské vleky, sedačkovou lanovku a rozhlednu Žalý.

 

 

Dopřejte si odpočinek ve stylovém prostředí

V Krkonoších můžete pobýt den, ale také tu strávit třeba prodloužený víkend nebo celou dovolenou. Najdete zde kompletní turistický servis a celou řadu možností ubytování v chatách a chalupách, apartmánech, útulných penzionech i v hotelech pro nejnáročnější návštěvníky. Krkonoše, které jsou našimi nejvyššími horami, mají pro vás nevyčerpatelnou nabídku přírodních krás a možností aktivního vyžití.

 

Další informace o Krkonoších

Hotel Bedřiška

Penzion Slunečnice

Horská chata Sedmidolí

Penzion Brněnka

Cena od: 700 Kč Cena od: 620 Kč Cena od: 390 Kč Cena od: 400 Kč

 

 

Zajímavosti centrálních Krkonoš

     

 

Poznejte jednotlivé oblasti Krkonoš

 

Západní Krkonoše

Mezi nejznámější střediska západních Krkonoš patří Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Benecko a Vítkovice v Krkonoších...

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrální Krkonoše

V centrální části naleznete střediska Špindlerův mlýn, Vrchlabí, Herlíkovice, Horní Mísečky...

 

 

 

 

 

 

 

 

Východní Krkonoše

Ve východní části můžete navštívit Pec pod Sněžkou, Janské Lázně, Velká Úpa, Malá Úpa...

 

Kde se pohodlně ubytovat? Prozkoumejte všechny oblasti.

Prozkoumejte každou oblast krkonošského regionu:

Špindlerův Mlýn | Pec pod Sněžkou | Harrachov | Rokytnice nad Jizerou | Janské Lázně | Vrchlabí | Černý důl

 

Druh ubytování

Vyberte si ubytování podle typu:

hotely | penziony | chaty, apartmány

 

Tématické pobyty

ubytování se psem | ubytování pro rodiny s dětmi | pobyty pro seniory | ubytování s bazénem | wellness ubytování | ubytování u sjezdovky

 

Všechna ubytování Krkonoše

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění