Západní Krkonoše

Lákají vás hory nabízející vše, od zvlněného kopcovitého terénu, přes rozlehlé luční louky až po skalnatá a zalesněná úbočí hor? Jste vyznavači pěší turistiky a máte rádi krajinu, jejíž ráz se co chvíli mění? V zimě neodoláte kvalitně upraveným zasněženým svahům a tratím?

     

Zamiřte do západní části Krkonoš

V západní části Krkonoš si krajina uchovala svůj původní ráz a celá oblast včetně několika chráněných území je jako stvořená pro letní i zimní turistiku. Horská a podhorská městečka se svou typickou architekturou jsou zdrojem poznávání a pohodového odpočinku a nabízí množství nejrůznějších aktivit.

/album/fotogalerie100/dsc-2218-jpg/
/album/fotogalerie100/cesta-na-voseckou-boudu-jpg/
/album/fotogalerie100/od-pramene-labe-jpg/
/album/fotogalerie100/pohled-jpg/
/album/fotogalerie100/dsc-2232-jpg/
/album/fotogalerie100/vosecka-bouda-jpg/
/album/fotogalerie100/rokytnice-nad-jizerou-jpg2/

Za přírodními památkami a legendárními skokanskými můstky.

Nejznámějším městem této části Krkonoš je Harrachov, vyhlášené lyžařské středisko, přezdívané „Srdce západních Krkonoš“. Město proslulo lyžařským areálem a spatří na vlastní oči monumentální legendární můstky, ze kterých mířili za svými úspěchy přední naši i zahraniční sportovci, stojí za to. Harrachovský mamutí můstek K180 se řadí mezi šest největších na světě. Nedaleko centra města se rozkládá přírodní památka Anenské údolí, jehož louka v jarním období rozkvétá tisíci kusů šafránu bělokvětého. V těsném sousedství protéká říčka Mumlava, jejíž tok nedaleko Harrachova, na okraji Mumlavského dolu, vytváří proslulé Mumlavské vodopády. Představují na vodu nejbohatší vodopád, řítící se s hukotem šíří koryta a padající do hloubky 10 metrů. Vodopády jsou dobře dostupné pěšky a na kole, motorová vozidla mají vjezd zakázán. Jen kousek od vodopádů stojí Mumlavská bouda. Bývalá hájovna je dnes výletní restaurací, kde se můžete osvěžit a porozhlédnout po okolí. Cesta mezi Harrachovem a Jilemnicí, spádovou obcí pro střední část západních Krkonoš a Podkrkonoší, nabízí řadu míst umožňujících nádherné panoramatické výhledy.

 

Nenechte si ujít zdejší zajímavosti

Jilemnici najdete Krkonošské muzeum, jehož expozice vypovídá o historii a lidové kultuře západních Krkonoš, ale také o počátcích lyžování v českých zemích. Tento kraj je s lyžováním spojován odedávna. Jako jeden z prvních pořídil lyže pro své dělníky hrabě Jan Harrach, jenž mimo jiné vynikal mimořádným vztahem k horám a založil první krkonošskou rezervaci. V nedaleké Rokytnici nad Jizerou a přilehlých obcích se natáčel známý rodinný film Krakonoš a lyžníci. Procházkou kolem Jilemnice lze dojít k dráze pro kolečkové lyže a sportovnímu areálu Hraběnka, který je příjemným místem sportovních aktivit. V Harrachově zase naopak můžete využít prohlídky ve zdejší  sklářském muzeu  a minipivovaru. Ochutávka místních piv spojených s prohlídkou může být zajímavý tip. 

 

Jak se dostanete do Západních Krkonoš?

Do Harrachova i Rokynice se pohodlně dopravíte veřejnou hromadnou dopravou. Jezdí sem několik autobusových linek a do Harrachova se dokonce dostanete i vlakem. Většina z Vás ale pojede autem. Parkovací zázemí je v obou střediscích dostačující. A pokud zrovna nemáte auto, může si ho půjčit. Na Hoppygo si můžete půjčit auto, které Vám bude vyhovovat a přímo od majitele. 

 

Jak trávit příjemnou dovolenou v Krkonoších?

Západní část Krkonoš nabízí jak množství zimního sportovního vyžití, tak celou řadu letních aktivit. Najdete tu mimo jiné i oblíbený bowling, kuželky, tenisové a volejbalové kurty, motokáry, ale také spoustu adrenalinové zábavy. Na okraji Rokytnice nad Jizerou čeká na vyznavače aktivního odpočinku Skiareál, který celoročně umožňuje sportovní vyžití. Z areálu Horní Domky k vrcholům míří dvě lanové dráhy, lanovka Horní Domky je v provozu i v létě. Příznivci zimních sportů ocení nedalekou Čertovu horu, na jejímž úbočí je vybudován stejnojmenný Skiareálu s pěti sjezdovkami, třemi lanovkami a jedním vlekem. Vrchol hory nabízí nádherné výhledy a vedle horních stanic lanovky je tu také stánek s občerstvením.

 

Kde se můžete ubytovat?

Pokud si přejete strávit zde prodloužený víkend nebo třeba celou dovolenou, nabídka ubytování je více než pestrá. Můžete se ubytovat v Harrachově nebo také v Rokytnici nad Jizerou. Můžete zvolit komfort některého z hotelů, nebo třeba zažít romantiku v útulných penzionech a chalupách přímo uprostřed krásné přírody. Najdete tu ubytování pro nadšené turisty, pro rodiny s dětmi i pro náročné návštěvníky. Ať do západních Krkonoš vyrazíte v jakémkoliv ročním období, díky krásám hor a dokonalému turistickému zázemí zde načerpáte nové síly a získáte spoustu neopakovatelných zážitků.

 

Další informace o Krkonoších

Penzion Pretty

Penzion Samohel

Hotel Svornost

Horská chata Švadlenka

Cena od: 500 Kč Cena od: 650 Kč Cena od: 610 Kč Cena od: 309 Kč

 

 

Zajímavosti západních Krkonoš

     

 

Poznejte jednotlivé oblasti Krkonoš

 

Západní Krkonoše

Mezi nejznámější střediska západních Krkonoš patří Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Benecko a Vítkovice v Krkonoších...

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrální Krkonoše

V centrální části naleznete střediska Špindlerův mlýn, Vrchlabí, Herlíkovice, Horní Mísečky...

 

 

 

 

 

 

 

 

Východní Krkonoše

Ve východní části můžete navštívit Pec pod Sněžkou, Janské Lázně, Velká Úpa, Malá Úpa...

 

Kde se pohodlně ubytovat? Prozkoumejte všechny oblasti.

Prozkoumejte každou oblast krkonošského regionu:

Špindlerův Mlýn | Pec pod Sněžkou | Harrachov | Rokytnice nad Jizerou | Janské Lázně | Vrchlabí | Černý důl

 

Druh ubytování

Vyberte si ubytování podle typu:

hotely | penziony | chaty, apartmány

 

Tématické pobyty

ubytování se psem | ubytování pro rodiny s dětmi | pobyty pro seniory | ubytování s bazénem | wellness ubytování | ubytování u sjezdovky

 

Všechna ubytování Krkonoše

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění