/album/fotogalerie-labsky-dul/a23-jpg1/
/album/fotogalerie-labsky-dul/a21-jpg1/
/album/fotogalerie-labsky-dul/labsky-dul6-jpg/
/album/fotogalerie-labsky-dul/labsky-dul7-jpg/
/album/fotogalerie-labsky-dul/a22-jpg2/

Poloha na mapě

Labský důl - Krkonoše

Labský dolem bylo pojmenováno divoké skalnaté údolí ledovcového původu, nacházející se  mezi Dívčími lávkami, Labskou loukou a okolo toku Labe.

Labský důl

     

Říše vodopádů

Na délku měří Labský důl osm kilometrů a je součástí Krkonošského národního parku. Koncem 19. století tady hrabě Harrach vybudoval cestu, která spojila Špindlerův Mlýn s Labskou boudou, tzv. Harrachovskou cestu. Dále zřídil v roce 1904 první přírodní rezervaci v Krkonoších na severním svahu u jeskyně. Co se vám v Labském dolu určitě zalíbí je vodopád Labe, největší vodopád Pančavy,  Labská rokle a Labské jámy . Přítomná květena je velmi rozmanitá, nechybí alpské loučky a smrkové porosty. Blízko dolu najdete suťovou jeskyni Krakonošovu klenotnici.

 

Tip na výlet

Plánujete-li průchod Labským dolem, po výstupu Harrachovou cestou k Labské boudě se určitě zastavte u pramene Labe. Vrátit se můžete zpět  po červené stezce kolem Pančavského vodopádu a Mohyly Hanče a Vrbaty přes Zlaté návrší dolů do zpět Špindlerovova mlýna. Trasa měří 18 kilometrů. A pokud nejste vázáni na jedno místo odjezdu, můžete se vypravit až do Harrachova na Mumlavské vodopády od Luční Boudy dále po modré turistické trase. Tato velmi populární cesta měří 19 kilometrů.

mapa Labský důl

Zdroj: mapy.cz