/album/fotogalerie-mumlavske-vodopady/mumlavsky-vodopadl1-jpg/
/album/fotogalerie-mumlavske-vodopady/mumlavsky-vodopadl2-jpg/
/album/fotogalerie-mumlavske-vodopady/mumlavsky-vodopadl4-jpg1/

Poloha na mapě

Mumlavské vodopády - Harrachov, Krkonoše

Populární Mumlavské vodopády najdete nedaleko rekreačního střediska Harrachov, na okraji Mumlavského dolu pod Ptačincem, na řece Mumlavě. 

Mumlavský vodopád

     

O Mumlavských vodopádech

Na vodu nejbohatší vodopád v Krkonoších se hlučně řítí po celé šířce koryta a padá až do hloubky cca deseti metrů. Vodopády zaujímají celé řečiště a vytváří ve skále ze žuly obří kotle, tzv. Čertova oka. Tyto prohlubně byly na žulovém podkladu vyhloubeny díky pohybu vody s kamínky. U vodopádů najdete Mumlavskou boudu, kde je místo původní hájovny výletní restaurace.

 

Jak se k vodopádům dostanete

K vodopádům se snadno dostanete pěšky z Harrachova po modré turistické trase. Přibližná délka 1 km.

 

Kde zaparkovat?

Auto můžete bezplatně zaparkovat blízko autobusového nádraží v Harrachově. Nebo na parkovšiti u silnice směrem z Harrachova k hraničními přechodu.

 

 

Tip na výlet

Pokud máte rádi cyklistické výlety po asfaltových cestách po vrstevnicích s výhledy do okolí, tak určitě nevynechejte možnost vyjet až k Vosecké boudě po označené cestě. Napojit se na ni můžete už od Mumlavského vodopádu. Zprvu vás čeká výšlap, ale pohodlná cesta to plně vynahradí. Vrácet se nemusíte po stejné cestě a můžete tak dokončit okruh okolím Mumlavy. Trasa má přibližně 23 km.

mapa výlet Mumlava

Zdroj: mapy.cz