/album/fotogalerie-vertical-park-harrachov-myto/vertical-park-harrachov-1-jpg1/
/album/fotogalerie-vertical-park-harrachov-myto/vertical-park-harrachov-2-jpg/
/album/fotogalerie-vertical-park-harrachov-myto/vertical-park-harrachov-18-jpg/
/album/fotogalerie-vertical-park-harrachov-myto/vertical-park-harrachov-3-jpg/
/album/fotogalerie-vertical-park-harrachov-myto/vertical-park-harrachov-6-jpg/
/album/fotogalerie-vertical-park-harrachov-myto/vertical-park-harrachov-7-jpg/

Poloha na mapě

Za adrenalinem do Vertical parku v Harrachově

Vertical park v Haracchově-Kořenově je místem jedinečné zábavy. Čeká tu na vás lanové centrum, outdoorová horolezecká stěna, obří houpačka Big Swing a nechybí ani oblíbená bungee trampolína.

     

Láká vás dobrodružství a výšky?

Pak zamiřte do zdejšího lanového centra, které se rozkládá na ploše přibližně 5500 metrů čtverečních. Tvoří jej promyšlený systém netradičních cest a překážek z lan a trámků, při jejichž zdolávání se pohybujete ve výšce 4 až 12 metrů. Často se tak jedná o souboj odvahy se smyslem pro rovnováhu. V lanovém centru na vás čeká areál nízkých překážek, tréninková stěna, osm individuálních a pět týmových vysokých překážek s výškou 4 – 11 m a pomyslnou „třešničkou na dortu“ je Krakonošova věž s vertikálními překážkami a plošinou ve výšce 12 metrů, ze které vede 80 m dlouhá lanovka. Na to, aby váš zážitek byl opravdu bezpečný, dohlíží speciálně vyškolení instruktoři. V nepřízni počasí jsou k dispozici dva dřevěné altánky, a pokud praží slunce, můžete se osvěžit v řece Jizeře, která zurčí v těsné blízkosti areálu. Lanové centrum je ideálním místem pro zábavu rodin, skupiny přátel a kolektivů. Na přání vám zde zajistí program, který navodí příjemnou atmosféru mezi účastníky, naučí vás správné technice jištění a zdolávání překážek a poté můžete vyrazit na trať a zúročit nabyté vědomosti.

 

Struktura programu

ICEBREAKERS – drobné aktivity zaměřené na navození příjemné atmosféry, získání důvěry mezi účastníky
NÍZKÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY – nácvik překonávání překážek nízko nad zemí
NÁCVIK JIŠTĚNÍ – výuka správné techniky jištění, získání nové dovednosti
VYSOKÉ PŘEKÁŽKY – individuální i týmové překážky, 4-12 metrů nad zemí, vzájemné jištění, rozvoj spolupráce a důvěry
CHALLENGE TOWER – vertikální překážky a horolezecká stěna, 80 m dlouhá lanovka

 

Lezecká stěna pro začátečníky i pokročilé

Součástí parku je outdoorová, 10 m vysoká horolezecká stěna s převisem. Nabízí lezecké cesty různé obtížnosti a na své si tu přijdou všichni, od dětí, kterým je určena „Zvířátková cesta“, přes ty, kteří nabírají lezecké zkušenosti až po lezce, kteří ocení převis a lezení ve stropě. Veškeré horolezecké vybavení, kromě obuvi, si můžete na místě zapůjčit.

 

Není houpačka, jako houpačka

Ta zdejší se nazývá Big Swing a dopřeje vám zážitek stavu beztíže. Vše začíná nevinně – upoutáním do speciálního úvazku. Poté vás zdvihací zařízení vytáhne do výšky přibližně 10 metrů a jen na vás je pak rozhodnutí, kdy se odjistíte a užijete si pár metrů volného pádu, během kterého zažijete přetížení a stav beztíže. Big Swim je vhodný pro dospělé a děti od výšky 120 cm.

 

Kdo neskáče, neví, o co přichází

Velká bungee trampolína vám nabídne zážitek, při kterém si vyzkoušíte skoky do výšky až 6 metrů. Téměř každý bez výjimky skákání přijde na chuť a poté lze skákání proložit salty vpřed i vzad. Tato atrakce je vhodná pro děti od cca 20 kg a dospělé do maximální hmotnosti 100 kg. A když zmiňujeme děti, tak ty se ve Vertical parku mohou navíc těšit na minizoo s kamerunskými kozičkami.

 

Kdy a kudy za zážitky?

Vertical park se návštěvníkům otevírá v květnu, kdy stejně, jako v červnu a září je přístupný o víkendech a svátcích od 11.00 do 17.00 hod. V červenci a srpnu je otevřeno denně od 10.00 do 17.00 hod. Provozní doba může být upravena v závislosti na zájmu návštěvníků a měli byste vědět, že za nepříznivého počasí je zavřeno. Areál se nachází pod harrachovskou restaurací Rotunda. Lezeckou stěnu i obří skok uvidíte již z hlavní silnice procházející centrem, kde také můžete zaparkovat a dojít asi 200 m k bráně areálu pěšky. Další parkoviště se nachází u lanovky, odkud to budete mít o asi 200 m chůze dál. A pokud zatoužíte po dalších netradičních zážitcích, hned vedle areálu Vertical parku najdete dráhu na čtyřkolky a lyžařský vlek, kde si v letní sezóně můžete vyzkoušet sjezdy na koloběžkách.

 

Kontaktní údaje

Tel.: +420 603 777 255
Webové stránky: www.verticalpark.cz
 

zdroj: Mapy.cz