Vlastivědné muzeum Vysoké nad Jizerou - Krkonoše

Vlastivědné muzeum ve Vysokém nad Jizerou Vám nabízí unikátní výstavu vývoje lyží, trofeje a různá ocenění z lyžařských soutěží a také zobrazuje historii města a okolí.

Vlastivědné muzeum Vysoké nad Jizerou

     

Foto: visitkrkonose.cz

Evoluce lyží na vlastní oči

Vysoké nad Jizerou najdete v nadmořské výšce 703 m. Muzejní expozice jsou velmi různorodé a zaměřují se na historii města a okolí, na život dřívějších generací, na kulturu, zemědělství, řemesla v historických časech. Nechybí ani možnost se seznámit s místními hudebníky a divadelníky a vysockým lyžařstvím. V muzeu se můžete podívat na mechanický betlém, na lyže tak, jak si prošly vývojem, trofeje a ocenění z lyžařských úspěchů nebo na fotokopie proroctví Havlasa Pavlaty, který si ochočil medvěda. Zajímat vás mohou i odlitky pražských grošů Václava II. a Jana Lucemburského, které se našly v pokladu na Tříčských vrších. Nechybí vykopávky z dřívějšího hradu Nístějka a dokumenty o skředověkém sklářství. Naproti muzeu se můžete podívat na vysockou madonu v kostele sv. Kateřiny Alexandrijské. Z typicky krkonošské tématiky se můžete zadívat na modely roubených chalup, malovaný nábytek, nábytek s krkonošským mramorováním, dřevořezby a sbírku figurek bájného pána Krkonoš – Krakonoše.

 

Provozní doba

  • Otevřeno denně kromě pondělí od 8:30 – 12:00 a 13:00 - 16:00

 

Vstupné

  • plné vstupné 45 Kč
  • zvýhodněné vstupné 15/25/30 Kč
  • fotografování a filmování v expozicích 15 Kč

 

Kontaktní údaje

Adresa: Vlastivědné muzeum pro Vysoké nad Jizerou a okolí, ThDr.

Karla Farského čp. 130,

512 11 Vysoké nad Jizerou

Telefon: 481 593 118

E-mail: muzeum@vysokenadjizerou.cz

 

Tip na výlet

V okolí Vysokého je několik zajímavých míst. Pokud máte rádi zříceniny, zastavte se u hradu Nístějky. Rozhlednou u Borovice snad nikdo nepohrdne, jsou z ní parádní výhledy na celé Krkonoše.

zdroj: mapy.cz