/album/fotogalerie-naucna-stezka-jilemnice-znama-neznama/jilemnice-znama1-jpg1/
/album/fotogalerie-naucna-stezka-jilemnice-znama-neznama/jilemnice-znama2-jpg/

Poloha na mapě

Naučnou stezkou za poznáním Jilemnice, Krkonoše

Při návštěvě Jilemnice využijte poznání všech zajímavostí a krás města díky naučné stezce, která není náročná a provede vás Jilemnicí a blízkým okolím.

     

Popis trasy

Vaše procházka začne na Masarykově náměstí, kde si prohlédnete klasicistně upravenou radnici, historické měšťanské domy, dvě barokní sousoší a empírovou kašnu z roku 1838. Dalším zastavením bude rodný dům spisovatele Jaroslava Havlíčka čp. 54 a dům Bohumila Hanče čp. 771, který byl nejslavnějším českým lyžařským závodníkem před první světovou válkou. Hrabačovská zvonička pochází z poloviny 19. století a kaple sv. Anny byla vysvěcena roku 1908.

 

Z vyhlídky na Kozinci se podíváte na hrabačovské údolí a na krkonošské hřebeny. Následuje prohlídka původně barokní kaple sv. Isidora, zámecký park a zámek v Jilemnici. Dále projdete kolem budovy gymnázia, kostela sv. Vavřince, budovy bývalé dívčí školy a busty akademika Josefa Hanuše. Mezi zajímavé lidové stavby patří Śaldův statek a Zvědavá ulička s roubenými domky. Na městských hřbitovech je pochována řada významných osobností, vy budete pokračovat ke sportovnímu stadionu a k plaveckému bazénu a své putování zakončíte na Tyršově náměstí, dříve sloužící jako dobytčí trh.

 

Délka trasy

7,5 km

 

Kontakt

Informační centrum Jilemnice, Masarykovo náměstí 140, 514 01 Jilemnice

Tel: +420 481 541 008