/album/fotogalerie-rychorsky-prales/prales-rychory-2-jpg/
/album/fotogalerie-rychorsky-prales/prales-rychory-3-jpg/
/album/fotogalerie-rychorsky-prales/prales-rychory-4-jpg/

Poloha na mapě

Rýchorský prales - Krkonoše

Nejvýchodnější částí Krkonoš se nazývá Rýchory a dosahuje výšky až 1033 m n. m. Rýchory jsou jedinečné tím, že jsou nejméně porušeným krkonošským místem.

Rýchory

     

FOTO: Lenka Nejedlá

Historie místa

Rýchorský prales (Dvorský les) je významná přírodní rezervace, kde naleznete mnoho druhů chráněných rostlin. Najdete tady husté bučiny, zakrslé a pokroucené stromy, vzácné byliny a mech na větvích. Touto oblastí prochází mnoho turistických tras, není tedy problém se sem vypravit a užívat si pohledu na jednu z nejimpozantnějších částí Krkonoš. Mnohé možná zklame, že označení „prales“ není správné, částečně byl porost uměle založen a tajemný vzhled zajistila zvířata, která se sem chodila často ke konci 19. století pást – okusovala mladé stromky a deformovala je. Na podobě krajiny má svůj podíl i drsné zdejší podnebí.

 

Tip na výlet

Plánujete-li procházku po Rýchorách, doporučujeme navázat na dlouhou červenou stezku nejlépe u naší největší dělostřelecké tvrzi Stachelberg, dále přes samotné Rýchory Dolským lesem. Na cestě potkáte několik řopíků našeho československého opevnění a několik romantických vyhlídek. A pokud vás les nevyčerpá, můžete po červené pokračovat třeba až na Sněžku. Samozřejmě počítejte s výstupem.

mapa Rýchory

Zdroj: Mapy.cz