/album/fotogalerie-lisci-hora/a5916708-jpg/
/album/fotogalerie-lisci-hora/a31624236-jpg/
/album/fotogalerie-lisci-hora/a34600210-jpg/
/album/fotogalerie-lisci-hora/a47904826-jpg/

Poloha na mapě

Liščí hora - Pec pod Sněžkou, Krkonoše

Nápadný vrchol Liščí hory s výškou 1363 m najdete mezi Studniční a Černou horou nedaleko Pece pod Sněžkou. Přes vrchol prochází populární krkonošská magistrála.

Liščí hora - Pec pod Sněžkou

     

Foto: czmig

Přírodní rezervace

Plochý vrchol mezi Studniční a Černou horou blízko Pece pod Sněžkou se jmenuje Liščí hora. Liščí hora je od Pece vzdálena 3,5 km. Na vrcholu naleznete porost kleč a nízké smrky. Lavinová dráha Liščí jáma se nachází na severovýchodním svahu. Svahy této hory pokrývá mnoho vzácného rostlinstva a proto se řadí do přírodní rezervace. Jakmile vystoupáte na vrchol, výhled vás moc nepotěší, protože stromy pohled do širého kraje blokují. Vrcholem ale prochází velmi populární krkonošská magistrála z Jánských Lázní na Luční boudu.

 

Přístupnost

Ličší loukou k Lyžarské boudě vede asfaltová cesta, takže touto krajinou se můžete vydat pohodlně s kočárkem a i na bruslích.

 

Tip na výlet

Nedaleko od vrcholu Liščí hory se nachází turistické odpočívadlo s vyhlídkou, které je přístupné z červené turistické značky. Z odpočívadla se Vám naskytne jeden z nejkrásnějších výhledů na panorama Sněžky a Studniční hory. Jihovýchodně od vrcholu se nachází Liščí Louka, kde leží dvojice turistických chat - Lyžařská bouda a Prvosenka. Asi 700 metrů od nich se na lokalitě Hnědý vrch nachází horní stanice lanovky z Pece, rozhledna a horní konec sjezdovky.

 

zdroj: mapy.cz