/album/fotogalerie-kozi-hrbety/a44285210-jpg/
/album/fotogalerie-kozi-hrbety/a44285508-jpg/
/album/fotogalerie-kozi-hrbety/a44285213-jpg/
/album/fotogalerie-kozi-hrbety/a44285204-jpg/

Poloha na mapě

Kozí hřbety - Špindlerův Mlýn, Krkonoše

Vydejte se na 3 kilometry dlouhý hřeben tyčící se z jedné strany nad Špindlerovým mlýnem a ze strany druhé končící Železným vrchem.

Kozí hřbety - Špindlerův Mlýn

     

Foto: Navi Abdavsen

O místě samostném

Kozí hřbety dominují kotlině Špindlerova Mlýna. Strmý hřeben tvoří svory křemenců a rul mezi dolem Bílého Labe a Sv. Petrem. Hřbet porostl klečí, na svazích pak rostou smrky a kosodřeviny.  V 16. - 17. století se tady těžily měděné, arsenové a stříbrné rudy. Hřeben je na vrcholu velice úzký a proto je klasifikován jako lavinový svah.

 

Jak se na Kozí hřbety dostanete

Turisté se dostanou na Kozí hřbety jenom ve východní části, zde je k dispozici i pěkná vyhlídka s rozhledem na západní Krkonoše a Sedmidolí. Svahy hřbetů mají lavinový ráz a přes zimu je tato trasa velmi nebezpečná, proto zde můžeme najít tabule upozurňující turisty na  trasu vedoucí lavinovým katastrem. Horský hřeben Kozí hřbety je přibližně tři kilometry dlouhý a  ve východní části se ve výšce 1422 m pne nejvyšší bod - vyhlídka Krakonoš.  V zimě je sem vstup zakázán.

 

Tip na výlet

Blízko vyhlídky Krakonoš najdete červenou turistickou značku ve směru ze Špindlerova Mlýna na Luční boudu. Doporučujeme tuto stezku navštívit a vychutnat si krásy Krkonoš. Na Luční boudě si můžete třeba dát přestávku na občerstvení. Zcela jistě si vyberete z jijich nabídky výborných jídel a vlastního piva.

 Kozí hřbety okolí

mapa: Mapy.cz