/album/a132/a1000px-zlate-navrsi-jpg/
/album/a132/zlatenavrsi-jpg/
/album/a132/zlatenavrsi2-jpg/
/album/a132/zlatenavrsi3-jpg/

Poloha na mapě

Zlaté návrší - Špindlerův Mlýn, Krkonoše

Zlaté návrší (1411 m n. m.) je jedním z nejhezčích míst Krkonoš. Jeho hřbet leží mezi Medvědínem a masivem Kotle (1435 m n. m.). Spolu s ním a Lysou horou (1343 m n. m.) tvoří nejvýraznější horskou trojici Krkonoš.
 
     

O Zlatém návrší

Zlaté návrší je porostlé kosodřevinou, smilkovými trávníky a jeho strmé severovýchodní svahy nad Labským Dolem pokrývají kamenná moře. Směrem na jihovýchod pokračuje hřeben Krkonoš přes Medvědín směrem ke Špindlerovu Mlýnu. Vrchol Zlatého návrší leží v I. zóně KRNAPu, a protože k němu nevede žádná cesta, není přístupný, pouze pod ním prochází zpevněná cesta končící točnou, po které jezdí autobus z  Horních Míseček . Přibližně 400 m od vrcholu v sedle s Vrbatovým návrším stojí Vrbatova bouda.

 

Výhledy však stojí za to

Pěkný pohled na Zlaté návrší se nabízí z Vrbatova návrší od mohyly Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. Kamenná mohyla připomíná tragický osud obou lyžařů a kamarádů. Ti zahynuli 24. března roku 1913 během lyžařského závodu na 50 km okolím Zlatého návrší ve sněhové bouři, kterou přinesla náhlá, prudká změna počasí. Další vyhlídka se otevírá z Medvědína a od Pančavského vodopádu.

 

Přístupnost

K Vrbatově boudě vede červeně značená cesta ze Špindlerova Mlýna přes Horní Mísečky. Cestu ze „Špindlu“ si můžete zkrátit lanovkou, která vás vyveze na Medvědín, a odtud budete dál pokračovat po červené pěšky. Další přístupové cesty vedou z Rokytnice přes Dvoračky a od Labské boudy.

Občerstvení

Na Vrbatově boudě.

 

Provozní doba

Za výhledy se můžete vydat po celý rok, s ohledem na počasí.

 

Parkování

Parkoviště ve Špindlerově Mlýně, na Horních Mísečkách, příp. v Rokytnici.


Kontakt

www.krnap.cz

 

TIP NA VÝLET

Pokud míříte ke Zlatému návrší ze Špindlerova Mlýna, můžete výlet pojmout jako okružní a vyjít si k pramenu Labe po trase Špindlerův Mlýn (odtud vyjedete lanovkou na Medvědín a dál budete pokračovat po červené značce) – Pod Šmídovou vyhlídkou - Vrbatova boudě - Pančavská louka - Labská louka - pramen Labe - Labská bouda - Labský důl - Špindlerův Mlýn. Během cesty se můžete občerstvit na Vrbatově a Labské boudě. Pěší část trasy je dlouhá asi 15 km.

zdroj: www.mapy.cz