/album/a131/ptacikamen-jpg/
/album/a131/ptacikamen2-jpg/
/album/a131/ptacikamen3-jpg/
/album/a131/ptacikamen4-jpg/

Poloha na mapě

Ptačí kámen - Špindlerův Mlýn, Krkonoše

Ptačí kámen, lidově též Ptačinec, je výrazný skalní útvar nad Medvědím dolem, mezi bývalou Petrovou boudou a Brádlerovými boudami. Nachází se v nadmořské výšce 1310 m a výhled z Ptačího kamene patří k nejkrásnějším v této části Krkonoš.
     

O Ptačím kameni

Ptačí kámen vznikl nerovnoměrným zvětráváním podloží. Pokud vystoupáte na žulový skalnatý ochoz, můžete se kochat nádhernými výhledy na část Sedmidolí, Labský důl a Medvědín. Cesta za vyhlídkou začíná klesat zalesněným svahem do horní části Medvědího dolu. Podobná dvojice skalních útvarů, Dívčí kameny a Mužské kameny, se nalézá při červené hřebenovce.

V blízkosti Ptačího kamene stojí torzo legendární  Petrova bouda . Ačkoliv bouda vyhořela a požár zničil většinu stavby, torzo zůstalo kulturní památkou, kterou byla bouda vyhlášena v roce 1992. Po plánované rekonstrukci by se měla opět dočkat svého věhlasu a zájmu návštěvníků. Druhým nejbližším objektem jsou Brádlerovy boudy, kde se nachází hotel, noclehárna a restaurace s celoročním provozem.

 

Přístupnost

Autem dojedete do Špindlerova Mlýna, kde přesednete na autobusovou kyvadlovou dopravu na Špindlerovku.  Odtud se dáte po červené značce směrem k Petrově boudě a dál po modré k Ptačímu kameni. Po modré turistické značce dojdete k Ptačímu kameni také z Brádlerových bud. Využít můžete i dopravu lyžařským vlekem od Davidových bud.

Občerstvení

Špindlerova bouda, Brádlerovy boudy, příp. Moravská bouda.

 

Provozní doba

Na Ptačí kámen můžete zamířit celoročně, s ohledem aktuální stav počasí.

 

Parkování

Centrální parkoviště ve Špindlerově Mlýně


Kontakt

www.krnap.cz

TIP NA VÝLET

Pěkný a nepříliš náročný výšlap vás provede také okolím Ptačího kamene. Výchozím místem je Špindlerovka ve Slezském sedle, odkud půjdete po trase Pod Petrovkou – Petrovka – Ptačí kámen – Fučíkovy boudy – Medvědí bouda – Davidovy boudy – Lužická bouda – Špindlerovka. Cestou projdete Medvědím dolem, po lávce překonáte Medvědí potok a otevřou se vám občasné pohádkové výhledy z pasek do kraje. Celkem ujdete asi 11 km.

 

zdroj: www.mapy.cz