/album/a115/p275257-jpg1/
/album/a115/hora-medvedin-jpg/
/album/a115/p232460-jpg/
/album/a115/stanice-lanovky-medvedin-jpg/
/album/a115/lanovka-hora-medvedin-jpg/
/album/a115/p719144-jpg1/

Poloha na mapě

Medvědín - Špindlerův Mlýn, Krkonoše

Zalesněná hora Medvědín leží v západních Krkonoších. V létě k jeho vrcholu míří milovníci horské turistiky, v zimním období ožívá náporem lyžařů.

hore medvedin

     

O hoře Medvědín

Medvědín na západě odděluje mělké sedlo od Zlatého návrší, na východní a severní straně jeho svahy spadají strmě do údolí a na jihu přechází v Žalský hřbet. K vrcholu hory vede lanová dráha ze Špindlerova Mlýna. První lanovka byla dána do provozu v roce 1975 a v roce 1994 ji nahradila nová čtyřsedačková. Stoupá do nadmořské výšky 1235 m a během své 1912 m dlouhé trasy překonává výškový rozdíl 490 m. Umožňuje i přepravu kol. Další pohodlný přístup na Medvědín je vlekem z Horních Míseček.

 

Z hory po sjezdovce i na křídlech

Na svazích hory se rozkládá skiareál Medvědín se sjezdovými tratěmi různé obtížnosti, snowparkem, snowboardovou školou, snowtubingovou dráhou, lyžařskou školičkou pro děti, občerstvením a pestrou nabídkou doplňkových služeb. Od horní stanice lanovky se otevírá nádherný výhled na krkonošské hřbety s dominantou Sněžky. Medvědín je navíc ideálním místem pro paragliding a nabízí nádherné zážitky z letu krkonošskou krajinou.

 

Ráj turistů a dětí

U horní stanice lanovky stojí příjemná panoramatická restaurace Na Pláni s venkovní terasou. Jsou tu také moderně vybavená hřiště pro děti a zábavná  Medvědí stezka  a další nazvaná Krakonošův příběh. Z Medvědína vede značená turistická trasa na Zlaté návrší s pomníkem Hanče a Vrbaty, kolem Pančavského a Labského vodopádu až k prameni Labe. Zdatnější turisté mohou pokračovat oblíbenou trasou přes Voseckou boudu a kolem Mumlavských vodopádů do Harrachova.

cykliste medvedinlanovka medvedin

 

Přístupnost

Nejpohodlnější přístup je lanovkou ze Špindlerova Mlýna, ke které ze středu města vede modrá značka pohodlnou cestou po pravém břehu Labe. Pěšky i na kole vás na Medvědín dovede cesta z Horních Míseček, odkud se dáte po žluté značce k Jilemnické boudě a poté budete pokračovat po červené k vrcholu.

 

Občerstvení

Medvědín, restaurace Na Pláni


Ceník jízdného LÉTO

  1 cesta/Kč zpáteční/Kč
Dospělý 230 290
Dítě 170 210
Junior/Senior 60+ 210 230
Rodinné (2 dosp. + max. 3 děti) 510 730

 

Děti do 6 let s doprovodem zdarma.

Přeprava kol a kočárků s platnou jízdenkou zdarma.


Ceník jízdného ZIMA

https://www.skiareal.cz/cenik-ski-arealu-2016-2017-desktop


Provozní doba

Zimní  8.30 – 16.00 hod.

Letní   8.00 – 12.00 a 13.00 - 18.00 hod.


Parkování

Centrální parkoviště ve Špindlerově Mlýnu a Horních Mísečkách. A pokud si plánujete půjčit auto, zkuste se podívat na Hoppygo, kde si půjčíte auto přímo od majitele.


Kontakt

www.skiareal.cz

TIP NA VÝLET

Jedna z nejhezčích krkonošských tras vede z Medvědína k Pramenu Labe. Od horní stanice lanovky půjdete pohodlnou cestou přes mokřinatou Svinskou louži. Červená značka vás dovede ke Šmídově vyhlídce, která nabízí pohled přes hluboké údolí Labe na Sedmidolí a hraniční hřeben. Vyhlídka nese jméno lesmistra Ludvíka Šmída, který pracoval na harrachovském panství. Další úsek cesty míří přes Zlaté návrší k Vrbatově boudě, kde se můžete občerstvit a posedět na venkovní terase s pěkným výhledem. Na návrší u boudy stojí mohyla Hanče a Vrbaty, připomínající tragický osud obou lyžařů při závodě v běhu na lyžích v březnu roku 1913. Odtud budete pokračovat k Pančavskému vodopádu a Ambrožově vyhlídce ležící mezi Vrbatovou a Labskou boudou a poté vás čeká příjemná cesta k Labské louce s prameništěm Labe.

trasa medvedin - pramen labe

zdroj: www.mapy.cz