/album/a117/a40515051-jpg/
/album/a117/img-6703-jpg1/
/album/a117/a281022009-07-29-133233153549-379-jpg/
/album/a117/pramen-labe-jpg5/
/album/a117/meandry-labe-jpg/
/album/a117/u-bileho-labe-jpg3/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Pančavský vodopád

 

Pramen Labe

pramen labe

 

Labská b ouda

labska bouda

Meandry Labe - Špindlerův Mlýn, Krokonoše

Krása meandrů Labe je natolik působivá, že se díky ní umístily v roce 2013 v anketě Sedm divů Krkonoš na bronzovém třetím místě. Meandrující řeka se klikatí Labským dolem.
 
     

O labských meandrech

Meandry - zákruty řek, vytvořilo vymílání břehů na straně jedné a jejich usazováním na straně druhé. Meandrující řeky nabízejí pěknou podívanou a jednu z nejhezčích u nás si můžete užít v krkonošském Labském dole, pokud zamíříte po červeně značené turistické cestě spojující Labskou a  Vrbatovu boudu . Krásný výhled se vám nabídne z Ambrožovy vyhlídky, pojmenované po ochránci přírody, členovi KČT a autorovi mnoha map, Jindřichu Ambrožovi, ale také od Pančavského vodopádu, který je nejvyšším vodopádem na našem území a jeho voda padá z výšky bezmála 150 m.

 

Přístupnost

Ze Špindlerova Mlýna vyjeďte lanovkou na Medvědín. Odtud pokračujte pěšky po červené trase směrem k Vrbatově a Labské boudě.  Z Medvědína můžete také sejít po žluté značce na Horní Mísečky k Jilemnické boudě, dojet autobusem na Zlaté návrší k Vrbatově boudě a sejít po červené trase k Ambrožově vyhlídce.

 

Občerstvení

Medvědín, Vrbatova bouda na Zlatém návrší, Labská bouda.

 

Vstupné

zdarma

 

Provozní doba

volně přístupné

 

Parkování

Centrální parkoviště ve Špindlerově Mlýně, v Horních Mísečkách.


Kontakt

KRNAP, tel.: +420 499 456 111, www.krnap.cz

TIP NA VÝLET

Od Labské boudy se vydejte po červené značce k Labské louce, kde pramení řeka Labe. Jedno z nejvyhledávanějších turistických míst Krkonoš je místem symbolickým, neboť skutečný pramen je z důvodu ochrany přírody nepřístupný a leží o kousek dál. Pramen Labe tvoří kamenná studna s vyvěrající vodou, a doplňuje jej zíďka s erby měst kudy řeka na své cestě k moři protéká, dvojice pamětních desek věnovaných J. Bucharovi a dřevořezba Alegorie vody.

zdroj: www.mapy.cz