/album/a157/stezka1-jpg/
/album/a157/stezka02-jpg/
/album/a157/stezka03-jpg/
/album/a157/stezka09-jpg/
/album/a157/stezka10-jpg/
/album/a157/stezka11-jpg/

Poloha na mapě

Stezka korunami stromů - Jánské Lázně

Krkonošská stezka korunami stromů nabízí jedinečnou kombinaci zážitků. Čeká vás zde pěkná vyhlídka do tří světových stran, vzdělávací zastávky, adrenalinová zastavení, úžasný suchý tobogán a navíc neobvyklá možnost nahlédnout ke kořenům stromů. Stezka nabízí zcela novou dimenzi zážitků a je ideálním místem výletu pro celou rodinu.
 

O stezce

Dřevěná konstrukce stezky je zasazena do malebné přírody na úpatí  Černé hory  v Janských Lázních, na okraji Krkonošského národního parku. Celá její trasa je bezbariérová a je uzpůsobena pro pohodlnou chůzi i pro kočárky a vozíčkáře. Stezka je dlouhá celkem 1511 m a stoupá do výšky 45 metrů, kde z vrcholu vyhlídkové věže nabízí nádherný výhled do krajiny směrem na jih, východ a západ. Ve svém průběhu z neobvyklé perspektivy umožňuje kontakt s přírodou a možnost pozorování drobných živočichů a ptactva.

 

Do výšky i do podzemí

Stezka se vine mezi stromy, z nichž některé jsou staré až 150 let. A protože její součástí je i naučné podzemní centrum s jedinečnou expozicí, nabízí zcela unikátní možnost poznat spletitou kořenovou část těchto lesních velikánů. Všechny důležité informace jsou zobrazeny na informačních panelech a tabulkách. Skupiny návštěvníků si navíc mohou vybrat některý ze tří programů s průvodcem: „Jak vypadá pěkný les“, „Les od kořenů po korunu“ a „Lesní underground“. Tyto programy probíhají o víkendech v době vegetační sezony od dubna do září a trvají 90 minut nebo 3 hodiny.

 

Lahůdky pro milovníky adrenalinu

Součástí stezky korunami stromů jsou vzdělávací zastávky, poskytující řadu zajímavostí o krkonošském smíšeném lese, a tři zábavně pojaté stanice s řadou adrenalinových prvků pro pobavení návštěvníků. Díky nim si můžete dopřát zcela neobvyklé, avšak naprosto bezpečné zážitky, například možnost vyzkoušet si udržení rovnováhy v průhledu, který pod sebou odhaluje zdánlivě nebezpečnou propast. Doslova lahůdku pro všechny milovníky adrenalinu a nevšední zábavy představuje suchý tobogán dlouhý více jak 50 metrů, který se vine středem vyhlídkové věže. Během chvíle sešupu jeho tubusem se ocitnete zpátky v místech, ze kterých jste na vycházku vzhůru do korun stromů vyšli.

 

Pejskům je vstup zakázán, ale….

Pokud s sebou na výlety berete i svého psa, nemůže vás zde zaskočit ani to, že psům je na stezku vstup zakázán. Obavy o něho mít nemusíte, neboť pro pejsky jsou zde připraveny speciální bezpečné kotce, kde na vás v pohodlí počkají. Kotce jsou k dispozici zdarma.

 

Přístupnost

Příjezd do Janských Lázní od Trutnova po silnici č. 14, přes Mladé Buky a Svobodu nad Úpou. Přístupové cesty k areálu Stezky jsou značené.

 

Občerstvení

Přímo u stezky.

Vstupné

Plné                                                                             220,- Kč

Snížené                                                                        180,- Kč

Rodinné (2 dosp. + max. 2 děti do 14 let)                        560,- Kč

Tobogán ( od 6 let)                                                        50,- Kč

 

Provozní doba

Celoročně s výjimkou 24. prosince.

Leden – březen              10.00 – 16.00 hod.

Duben – květen             10.00 – 18.00 hod.

Červen – září                   9.30 – 19.00 hod.

Říjen                             10.00 – 18.00 hod.

Listopad – prosinec         10.00 – 16.00 hod.

 

Parkování

Centrální parkoviště Janských Lázní P1, parkoviště P2 přímo u Stezky a parkoviště P3 u Lesního Domu.


Kontakt

www.stezkakrkonose.cz

 

TIP NA VÝLET

Z Janských Lázní vede cesta kabinkové lanovky Černohorský Express na vrchol Černé hory. Odtud můžete pokračovat pěšky kolem uzavřené Sokolské boudy k hotelu Černá bouda a dál k Černohorskému rašeliništi s řadou vzácných rostlin. Rašeliništěm prochází přes 3 km dlouhá naučná stezka a jeho součástí je i 6,5 m vysoká rozhledna. Z Černohorského rašeliniště můžete pokračovat pěšky do Pece pod Sněžkou.