/album/fotogalerie105/a1125-jpg/
/album/fotogalerie105/a1123-jpg/
/album/fotogalerie105/a1126-jpg/
/album/fotogalerie105/a1124-jpg/

Poloha na mapě

Rozhledna Hnědý vrch - Pec pod Sněžkou, Krkonoše

Nejvyšší rozhlednu v Krkonoších najdete na Hnědém vrchu u Pece pod Sněžkou v nadmořské výšce 1207 metrů. Získáte pohled na Sněžku v celé její kráse.

Rozhledna Hnědý vrch

     

Krásné to výhledy nejen na celé Krkonoše

Jedná se o svislou dřevěnou konstrukci s ocelovými prvky jakými jsou schodiště a nosníky. Horní podstava ochozu rozhledny je ve tvaru trojúhelníku a je tvořena ocelovými a dřevěnými sloupy. Stavba probíhala od září 2008 do června 2009. Celková výška rozhledny je 31 metrů a vyhlídkovou plošinu najdete v 27 metrech. Z rozhledny se můžete podívat na hlavní krkonošský hřeben, na Studniční, Luční, Růžovou horu a samozřejmě na Sněžku. Dále například Pěnkavčí vrch, Javor nebo Světlou a Černou horu. V případě skvělého počasí dohlédnete až na Jeseníky a Orlické hory. K výhledům vás přivede 138 schodů a najednou tady může obdivovat krásy okolí až 25 osob.

  

Jak k rozhledně

Z Pece se vydejte po žluté stezce směrem na Lesní Boudu po asfaltové cestě. Při cestě narazíte na lanovku Hnědý vrch, s ní si můžete poměrně ušetřít dlouhý výstup. Vyveze vás až k rozhledně. Trpělivější mohou pokračovat po cestě až k rozcestníku "U lesní boudy", kde se zahne doprava na Liščí horu. Po pravé straně se brzy objeví prašná cesta směrem k rozhledně. Pokud ji minete, upozorní Vás ještě ukazatel na pěšinu před Lyžarskou boudou.

 

Profil cesty

Náročnější, dlouhý výstup po hladké asfaltové cestě. Poslední metry prašná a kamenitá. Možnost jízdy obousměrnou lanovkou.

 

Vstupné lanové dráhy

  • nahoru: dospělí 120 Kč, děti 90 Kč
  • dolu: dospělí 80 Kč, děti 60 Kč
  • zpáteční: dospělí 160 Kč, děti 120 Kč
  • kočárky, psi a kola zdarma

 

Provozdní doba lanové dráhy

  • odjezd každou hodinu v 9:00 - 17:00

 

Provozní doba rozhledny

  • květen – říjen od 9 do 16 hodin
  • otevřeno je v době provozu lanové dráhy na Hnědý vrch

 

Vstupné rozhledny

  • zdarma

Tip na výlet

Nejlépe uděláte, když od rozhledny se vydáte po jediné neznačené cestě směrem na Liščí horu. Zde narazíte na jednu z hlavních turistických tras, která je značena červeně. Po ní se můžete vydat směrem na jihvýchod přes několik krkonošských bud až na Černou horu. V severní části vás může zlákat Luční bouda a nebo samotná Sněžka. Existuje tu řada dalších napojujících se tras, po kterých můžete dojít prakticky kamkoliv do Krkonoš.

mapa rozhledna Hnědý vrch

Zdroj: mapy.cz