/album/fotogalerie-labska-prehrada/labska-prehrada1-jpg1/
/album/fotogalerie-labska-prehrada/labska-prehrada2-jpg/

Poloha na mapě

Labská přehrada - Špindlerův Mlýn, Krkonoše

Labská přehrada, chránící četné vesničky před záplavami vznikajícími z tajícího sněhu, ale také je hezkým místem pro vycházky okolo přehrady.
Labská přehrada - Špindlerův Mlýn

     

Foto: saver.au

První vodní elektrárna na Labi

Labská přehrada ve Špindlerově Mlýně byla postavena v letech 1910 – 1914. Vodní nádrž o ploše 40 ha je dlouhá jeden kilometr a leží na horním toku Labe u jižního okraje Špindlerova Mlýna. Labská přehrada zachytává většinu sněhových vod ve střední části Krkonoš. Od osmdesátých let tady stojí 120 m dlouhý silniční most. Od roku 1994 pracuje v hrázi menší vodní elektrárna se čtyřmi turbínami. Břehy okolo přehrady jsou strmé a není tady možnost koupání. Na stavbu se můžete autem zajet podívat po celý rok.

 

Procházka podél přehrady

Příznivce pěší turistiky potěší výlet na trase Labská přehrada – Špindlerův Mlýn, který zabere cca dvě hodiny času na trase tam a zpět. Touto cestou se mohou vydat rodiče s malými dětmi i maminky s kočárky, nejde o nijak náročnou trasu.

 

Tip na výlet

Spojte procházku okolo Labské přehrady s výstupem k Horním Mísečkám. Do Špindlerova Mlýna vede hned několik zpátečeních tras.

zdroj: mapy.cz