/album/fotogalerie-pec-pod-snezkou1/pps1-jpg/
/album/fotogalerie-pec-pod-snezkou1/pps3-jpg/
/album/fotogalerie-pec-pod-snezkou1/pps4-jpg/
/album/fotogalerie-pec-pod-snezkou1/pps2-jpg/
/album/fotogalerie-pec-pod-snezkou1/pps5-jpg/
/album/fotogalerie-pec-pod-snezkou1/pps6-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Hora Sněžka

 

Relax park

 

Obří důl

 

Liščí hora

Pec pod Sněžkou - Krkonoše

Na řece Úpě a Zeleném potoku v Krkonoších najdete Pec pod Sněžkou, která se stala významným střediskem pro turisty v zimním i letním období.

Pec pod Sněžkou

     

Základní informace

Pec pod Sněžkou najdete v nadmořské výšce 750 m a byla dříve označována jako Velká Úpa III. V současnosti tvoří dominantu 18 pater vysoký hotel Horizont. Z historických památek najdete v obci hospodu na Peci z roku 1793 a kapli Panny Marie ze začátku dvacátého století. Již od dob první republiky je Pec pod Sněžkou považována za vyhlášené horské středisko, odkud se dal absolvovat krásný výstup na horu Sněžku. Z historie je zajímavé, že se ve zdejších pecích tavilo železo a měděné rudy. K tavení docházelo hlavně v Obřím dole, kde se těžila ruda od 16. do 19. století. V pozdějších letech však těžba rud ustávala a osada se proměňovala v ráj turistů.

 

Co dělat v Peci

Pec pod Sněžkou svým návštěvníkům nabízí dostatek aktivního vyžití po celý rok, v létě i v zimě. I možností ubytování v Peci pod Sněžkou je víc než dost. A co se dá dělat v Peci? V současnosti zde můžete využít moderní lanovku na Sněžku či se vydat se také do samotného nitra hory, kde se nachází bývalý důl Kovárna. V zimě využijte moderní ski areál, naopak v létě si dopřejte adrenalinovou zábavu na  bobové dráze  či na jiných atrakcích Relax parku. Navštívit můžete také zajímavou Rozhlednu na Hnědém vrchu s výhledem na nejvyšší vrcholy Krkonoš.

 

Tip na výlet

Za návštěvu také stojí poměrně nová rozhledna na Hnědém vrchu, ze které jsou opravdu krásné výhledy do okolí Pece. Hned blízko rozhledny se nachazí Liščí hora.
 
zdroj: mapy.cz

Hledáte ubytování?

Vyberte si z několika kvalitních penzionů, chat či hotelů v Peci pod Sněžkou ke strávení příjemných dnů v Krkonoších.

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění