/album/fotogalerie41/a2-jpg16/
/album/fotogalerie41/a6-jpg14/
/album/fotogalerie41/a1-jpg18/
/album/fotogalerie41/a8-jpg12/
/album/fotogalerie41/a7-jpg18/
/album/fotogalerie41/a3-jpg20/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Skokanské můstky

 

Mumlavský vodopád

Harrachov - Krkonoše

Harrachov se nachází "zastrčený" u hranic v západních Krkonoších. Je velmi bohatým turistickým městem a vyhlášený svými skokanskými můstky.

Harrachov

     

Základní informace

Obec Harrachov najdete v Libereckém regionu a v současné době je především známá všem zájemcům o lyžování. Původní vesnice byla založena v 17. století a v následujícím století byla přejmenována podle majitelů panství. V okolí se obyvatelé už od 14. století živili především sklářstvím. Nejstarší zdejší sklárna byla založena roku 1712 a Harrachům patřila až do roku 1946, kdy ji převzal stát a následně roku 1993 odkoupil soukromník. Dnes se sklárna jmenuje Novosad.


Harrachov proslul hlavně jako horské lyžařské středisko v oblasti Krkonoše a proto už od nepaměti je zde velký výběr ubytování v Harrachově.  Ves najdete pod Čertovou horou a lidé se hojně začali věnovat zimním sportům hlavně od doby, kdy hrabě Harrach přivezl do Čech první lyže. Stalo se již v 19. století. První skokanské můstky těšily lyžaře v roce 1920 a hned tři roky poté se zde konaly první mezinárodní lyžařské závody. Turistický ruch se začal rozvíjet hlavně o roce 1989. Postavilo se mnoho nových hotelů a jiného ubytování, došlo k rekonstrukci lanovky na Čertovu horu.
 

 

Sport a relax

V zimní sézoně je tu pro vás kvalitní skiareál nebo vybrané běžkařské tratě a běžkařská lahůdka - Krkonošská magistrála. V letním horku se můžete schladit v nejstudenějším koupališti vůbec, nebo si odpálit pár míčků na golfovém hřišti. Adrenalinové aktivity jako bobová dráha nebo lanový park nesmíte opomenout. Za každé sezony je k dispozici harrachovské fitness centrum.  Během dlouhých večerů si můžete s přáteli zahrát místní bowling nebo doslova ochutnat místní raritu - pivní lázně.

 

Otevírací doba informačního centra

  • Pondělí - pátek: 9 - 12:00, 13 - 17:00
  • Sobota - neděle: 9 - 13:00 hod
 

Kontakt

tel. +420 481 529 600 

Email: tic@harrachov.cz

 

Tip na výlet

Zkuste se chvilku zdržet v Harrachově a zařaďte mezi své cíle výletů návštěvu Hornického muzea a již výše zmíněnou sklárnu. Lesní a myslivecká expozice Šindelka jistě také stojí za poznání. Chcete-li se vydat hlouběji do Krkonoš, modrá stezka směrem na Mumlavské vodopády bude tou pravou volbou.

  

zdroj: mapy.cz

 

Hledáte ubytování? 

Prohlédněte si nabídku penzionů, hotelů a dalšího ubytování v Harrachově.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění