/album/fotogalerie-krkonosske-muzeum-jilemnice-/muzeum-jilemince-300-jpg/
/album/fotogalerie-krkonosske-muzeum-jilemnice-/muzeum-jilemince-3-jpg/
/album/fotogalerie-krkonosske-muzeum-jilemnice-/muzeum-jilemince-jpg1/
/album/fotogalerie-krkonosske-muzeum-jilemnice-/muzeum-jilemince-2-jpg/
/album/fotogalerie-krkonosske-muzeum-jilemnice-/muzeum-jilemince-30-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Zámek Jilemnice

 

Zvědavá ulička

 

Bozkovské dolomitové jeskyně

  

Krkonošské muzeum Jilemnice - Krkonoše

Navštivte Krkonošské muzeum v Jilemnici, které Vás seznámí s lidovou kulturou v západních Krkonoších. Muzeum se nachází v prostorách zámku.

Krkonošské muzeum Jilemnice

     

Foto: Panoramio.com - Csépe Zsolt

Časté stěhování muzea

V Krkonošeském muzeu Jilemnice se blíže seznámíte s historií a lidovou kulturou v západních Krkonoších. Neujdou vám začátky lyžování u nás a galerie českého krajináře Františka Kavána. V muzeu se střídají krátkodobé výstavy a různé doprovodné akce. Krkonošské muzeum vzniklo roku 1891. První expozice připravena v dívčí škole a v dalších letech se muzeum několikrát stěhovalo.

 

Poznejte historii Krkonošska

Lyžařská expozice se zaobírá dějinami českého lyžování do roku 1938, vývojem lyžařské výstroje a počátkem zimní turistiky a rekreování v oblasti. Rovněž je připomenuta tragédie Bohumila Hanče a Václava Vrbaty z 23. března 1913. Historicko-etnografická expozice ukazuje vývoj od začátku velké kolonizace ve 13. století až po současnou dobu v oblasti západních Krkonoš. Spatříte tady spoustu vystavených předmětů, 33 pohřebních štítů z 1. poloviny 19. století, lidový nábytek, krkonošské betlémy a unikátní lněnou přízi z přelomu 18. a 19. století, která o délce 296 m váží jen jeden gram. Extra tipem je ozvučený mechanický betlém z let 1883 – 1913 od Jáchyma Metelky se 142 pohyblivými figurkami. Na výstavě nakouknete též do historie šlechtického rodu Harrachů. Na prohlídku si vyhraďte alespoň 70 - 90 minut, prostory můžete procházet i bez průvodce kromě mechanického betlému.

 

Provozní doba

  • Červenec – srpen – každý den kromě pondělí od 8 do 17 hodin
  • po zbytek roku denně kromě pondělí od 8 do 16 hodin

 

Přístupnost

Autobusové nádraží je v Jilemnici ve vzdálenosti 500 m od zámku, vlakové nádraží cca 1 km. Zaparkovat můžete zdarma na parkovišti u kostela ve vzdálenosti 100 m a na placeném parkovišti cca 200 m od zámku.

 

Vstupné

  • dospělí 60,-
  • děti, studenti, důchodci 30,- Kč


Kontaktní údaje

Adresa: Krkonošské muzeum – zámek, 514 01 Jilemnice

Tel. 481 543 041 

E-mail. kmjilemnice@krnap.cz

 

 

Tip na výlet

Povinností pro každého navštěvníka je poznat Zvědavou uličku blízko zámku Jilemnice. Je známá především svými roubenkami, které vykukují do ulice.
 
zdroj: mapy.cz