/album/a99/p865448-jpg/
/album/a99/horni-misecky-1-jpg/
/album/a99/horni-misecky-2-jpg/
/album/a99/p275257-jpg/
/album/a99/p901831-jpg/
/album/a99/p719144-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Pramen Labe

 

Labská přehrada

 

Labský důl

 

Bobová dráha

 

Kozí Hřbety

Lanová dráha Medvědín - Mísečky

Rekreační středisko Horní Mísečky-Medvědín se rozkládá ve výšce 1000 m. n. m. severním směrem od obce Vítkovice. Horní Mísečky jsou součástí Ski areálu Špindlerův Mlýn a s vrcholem Medvědína je spojuje čtyřsedačková lanovka.

     

O lanové dráze

V areálu jsou dvě lanové dráhy a sedm lyžařských vleků. Ideálním spojením Horních Míseček a Špindlerova Mlýna je lanovka Medvědín, která směřuje do nadmořské výšky 1270 m a umožňuje pohodlný přístup ke sjezdovkám. Zdejší Ski areál nabízí upravené sjezdové tratě různé obtížnosti a řadu doplňkových služeb. Jeho součástí je snowpark a snowboardová škola, dětská lyžařská škola, snowtubingová dráha pro děti i dospělé, stravovací i ubytovací zařízení. Na Horních Mísečkách jsou k dispozici také kvalitní běžecké standardní i závodní tratě v celkové délce 50 km.

 

Za krásnými výhledy

V letním období lanovku vyhledávají turisté a vyznavači cykloturistiky. Od její horní stanice je krásný výhled na krkonošské hřbety a horu Sněžku. Medvědín je oblíbeným výchozím místem výletů a túr, např. k pramenu Labe. Panoramatická restaurace Na Pláni nabízí rovněž hezký výhled. Nedaleko ní se rozprostírají dětská hřiště s prolézačkami, malými lezeckými stěnami, skluzavkami, trampolínami a řadou dalších atrakcí, mezi kterými je i Sky Drive lanovka určená dětem od 7 let.

 

 

Přístupnost

Do Horních Míseček vede silnice II. třídy z Jilemnice, která vás dovede na centrální parkoviště.

 

Občerstvení

V Horních Mísečkách v restauraci Jilemnická Bouda, Horské zátiší, hotelu Idol, v občerstvení u vleku. Na Medvědíně v panoramatické restauraci Na Pláni.

 

Ceník jízdného LÉTO

                                                  1 cesta/Kč        zpáteční/Kč   
Dospělý                                              230                   290   
Dítě                                                    170                   210
Junior/senior 60+                               210                   230
Rodinné (2 dosp. + max. 3 děti)         510                   730
Děti do 6 let s doprovodem zdarma.
Přeprava kol a kočárků s platnou jízdenkou zdarma.

 

V areálu Horní Mísečky – Medvědín je možné využít SKIPAS zakoupený v areálu Sv. Petr, který je s areálem Medvědín propojen SKI busovou linkou.

 

Ceník jízdného ZIMA

https://www.skiareal.cz/cenik-ski-arealu-2016-2017-desktop

 

Provozní doba

Zimní  8.30 – 16.00 hod.
Letní   8.00 – 12.00 a 13.00 - 18.00 hod.

 

Parkování

Centrální parkoviště Horní Mísečky.

 

Kontakt

www.skiareal.cz

TIP NA VÝLET

Vydejte se na cestu malebným Labským dolem a jeho zurčícími vodopády. Trasa začíná u horní stanice lanovky Medvědín - Horní Mísečky a odtud vede po žluté turistické trase k Vrbatově boudě. Odtud dále pokračuje po žluté přes labskou louku k prameni Labe. Zde zvolte červenou trasu, která vás zavede k Labské boudě. Od Labské boudy vám pak modrá turistická trasa vedoucí podél toku řeky Labe nabídne krásné výhledy - vodopád Pudlavy – U staré pily – Dívčí lávky – Špindlerův Mlýn. Trasa je dlouhá cca 16 km.

zdroj: www.mapy.cz