/album/a102/herlikovice-letni-foto-9-jpg/
/album/a102/a1herlik-1-jpg/
/album/a102/herlikovice-letni-foto-6-jpg/
/album/a102/herlikovice-letni-foto-19-jpg/
/album/a102/herlikovice-8-jpg/
/album/a102/herlikovice-letni-foto-1-jpg/

Poloha na mapě

Lanová dráha Herlíkovice - Žalý

Čtyřsedačková lanovka míří na východní okraj vrcholové plošiny vrchu Žalý (1019 m n. m.). V zimě přepravuje lyžaře, v létě turisty, kteří chtějí navštívit zdejší rozhlednu a přiblížit se dalším výletním cílům. Lanovka cestou nabízí z výšky krásný výhled.

     

O lanové dráze

Lanová dráha je součástí oblíbeného zimního areálu, který leží v Krkonoších jen 3 km od centra města Vrchlabí. Je poměrně „mladá“, v provozu od roku 2006. Mezi horní a dolní stanicí zdolává převýšení 416 m, její jízda trvá 9 minut a za hodinu přepraví až 1631 osob. Dolní stanice lanovky se nachází u areálu Eden a v blízkosti horské chaty Sasanka, od které můžete k lanovce vyrazit rovnou na lyžích. Součástí areálu je 12 sjezdových tratí v různých stupních obtížnosti včetně dvou černých.

 

Z lanovky ke kachlovým kamnům

V zimě i v létě vás lanovka dopraví do těsné blízkosti rozhledny Žalý. Ke kamenné vyhlídkové věži přiléhá budova restaurace s útulným stylovým interiérem a kachlovými kamny, jejichž výhřevnost oceníte za chladného počasí. Lanová dráha přepravuje i kola a terénní koloběžky. Pokud nemáte vlastní, můžete si je zapůjčit v půjčovně přímo u lanovky. Okolím vede množství cyklotrasa značených turistických cest.

 

 

Kudy k lanovce

Od Prahy po dálnici D10 směr Mladá Boleslav, dále Jičín – Nová Paka – Vrchlabí.
Z Prahy-Černého Mostu jezdí do Herlíkovic pravidelná autobusová linka.

 

Možnosti občerstvení

Horská chata Sasanka, v areálu EDEN, restaurace u rozhledny na Žalém.

 

Provozní doba

Červenec - Srpen

  • pondělí - neděle: 09:00 - 17:00
  • lanovka jede každou půlhodinu (kromě 12:30)  

Září

  • sobota - neděle a svátky: 09:00 - 17:00 
  • lanovka jede každou hodinu

Zima

  • dle aktuálního počasí a stavu sněhu (přibližně od půlky prosince do konce března).

 

Parkování

Parkoviště u silnice cca 200 m od lanovky (zdarma).

 

Ceník jízdného LÉTO         

 aktuální ceník

 

Kontakt

tel.: +420 737 222 456

email: info@herlikovice.cz

www.snowhill.cz

TIP NA VÝLET

Pěšky i na kole můžete od rozhledny zamířit značenou cestou na Medvědín. Od rozhledny půjdete po červené turistické značce k rozcestí pod Zadním Žalým, kde cestu křižuje žlutá značka na Benecko. Stále po červené dojdete přes Janský vrch k rozcestí Rovinka, kde stojí dřevěná chata s občerstvením a venkovním posezením. Od Rovinky bude stoupat až ke kamennému suku s vyhlídkou Šeřín. Budete pokračovat k rozcestí Pod Černou skálou a odtud k Harrachově skále, kde je další pěkná skalnatá vyhlídka. Po červené značce dojdete do Horních Míseček k Jilemnické boudě, vystoupáte k rozcestí nad ní a cesta zabočující vpravo vás dovede na Medvědín.

zdroj: www.mapy.cz