/album/a98/a001-jpg/
/album/a98/a007-jpg/
/album/a98/a006-jpg/
/album/a98/skiareal97976-jpg/
/album/a98/a016-jpg/
/album/a98/a009-jpg/

Poloha na mapě

Lanová dráha Harrachov - Čertova hora

Lanová dráha DELTA je součástí sportovního areálu Harrachov. Z dolní stanice ve městě míří k vrcholu Čertovy hory (1022 m n. m.) a krom jiného vás přiblíží k nově zrekonstruované vyhlídce na „Čerťáku“, která vám nabídne pěkný pohled na Harrachov a okolí.


     

O lanové dráze

První lanovka  Harrachov  – Čertova hora byla uvedena do provozu v roce 1983. Současná čtyřsedačková lanovka je v provozu od roku 2002. Má dvacet podpěr, její dolní stanice leží ve výšce 665 m n. m., horní ve výšce 1022 m n. m. Trasa lanovky prochází kolem Mamutího můstku, který je dominantou Harrachova. Zatímco při pohledu z města se nabízí výhled na jeho siluetu na pozadí Čertovy hory, z lanovky jej spatříte ze zcela jiného úhlu. Dráha Delty je dlouhá 1303 m a tuto vzdálenost urazí za necelých devět minut. Za hodinu přepraví až 1800 osob.

 

V zimě na lyže, v létě za turistikou

Lanovka je v provozu v zimním i letním období. V zimě ji využívají lyžaři pro dopravu na svahy oblíbeného lyžařského areálu. Z Čertovy hory vedou čtyři sjezdovky. Tři končí u lanovky na Rýžovišti. Sjezdovka Červená II. sjíždí do centra města k lanovce Delta.  Ve spodní, nejmírnější části této sjezdovky, asi 200 m směrem k areálu velkých můstků, je umístěn lyžařský vlek Doplik. Je vhodný zejména pro děti, začátečníky či méně zkušené lyžaře. V létě lanová dráha těší oblibě turistů. Čertova hora je označována branou západních Krkonoš a začíná tu množství turistických tras a cyklotras, ke kterým vás pohodlně přiblíží právě lanovka. U její dolní stanice je navíc umístěn Dětský park.

 

 

Přístupnost

K centrálnímu parkovišti po Harrachovském obchvatu, do centra města je to asi 10 min. chůze.

 

Občerstvení

Občerstvení U Jarmilky a Hot Dog Point pod vlekem, restaurace Tesla.

 

Jízdné

Dospělí               70,- Kč
Junioři                60,- Kč
Děti 5 – 13 let     50,- Kč
Kompletní ceník: www.ceske-sjezdovky.cz/stredisko-cenik/6_harrachov-certova-hora.html

 

Provozní doba

Denně 8.00 – 16.00 hod., odjezd vždy v půl a celou hodinu.

 

Parkování

Centrální parkoviště se rozkládá za autobusovým nádražím.

 

Kontakt

Sportovní areál Harrachov a. s.

tel. +420 481 529 353

web: www.ceske-sjezdovky.cz

TIP NA VÝLET

Navštivte sklárnu Novosad a syn, která je nejstarší soukromou sklárnou v Čechách. Její součástí je minipivovar s restaurací, odkud se nabízí pohled do hutní haly s pecemi a můžete tak pozorovat skláře přímo při jejich práci. Možná je i exkurze do sklárny, která probíhá od pondělí do neděle 8.00 – 15.00 hod. Od dolní stanice lanovky se ke sklárně vydáte po modré turistické značce, ze které se u restaurace Diana dáte vpravo na červenou značku, která vás zavede až do cíle.

zdroj: www.mapy.cz