/album/a96/a4sedacka-large-jpg/
/album/a96/silvestr-large-jpg/
/album/a96/bene-hora-01-large-jpg/
/album/a96/winter-008-large-large-jpg/
/album/a96/bene-hora-07-large-jpg/
/album/a96/bene-hora-35-large-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Rozhledna Žalý

 

Zámek Horní Branná

 

Zámek Vrchlabí

Lanová dráha Benecko

Skiareál Benecko se rozkládá v nadmořské výšce 700 – 1000 m n. m. Díky této poloze je zde celoročně příznivé klima a převážně jasné, slunečné počasí.

     

O lanové dráze

Na svahy vás dopraví čtyřsedačková lanová dráha, jejíž trasa je dlouhá 850 m. Lanovka na Benecku je v provozu pouze v zimě. V areálu Benecko je celkem 5,3 km sjezdovek pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře, je tu slalomový svah pro nadšené sportovce, dva snowparky pro freestylisty, dětský skipas a dvě snowtubingové dráhy. Kromě lanovky je v areálu 11 vleků – Liška, Macher, HSK, Krakonoš, Barka, Sychrov, Vyhlídka, Zvon, Havrland, Nový Cinkáč a Dětský Havrland. Okolím vedou upravené běžecké trasy, jejichž uspořádání tvoří systém několika vzájemně propojených okruhů. Ty jsou napojeny na trasy na Žalý, do Vrchlabí, přes Rovinku na Mísečky a dále na hřebeny Krkonoš.

 

Aktivní vyžití

Zimní vyžití v létě střídá atraktivní zábava. Návštěvníci mohou vyzkoušet tubing, horské káry či z centra obce vyrazit třeba na in-line stezku. Okolí Benecka však nabízí zejména řadu pěkných turistických tras a zážitků pro příznivce cykloturistiky. Ti krom jiného ocení napojení na cyklotrasy KRNAP.  V půjčovně na Benecku najdete pestrou nabídku sportovního vybavení, kola, horské koloběžky i cyklovozíky pro děti.

 

 

Přístupnost

Autem po silnici č. 14 od Trutnova směr Vrchlabí, na kruhovém objezdu v Hrabačově vpravo, poté ze silnice č. 286 odbočka na Rychlov a Benecko.

 

Občerstvení

V obci v restauraci Mája, Kozlovna u Staročecha, Skalka, v hotelu Sůva.

 

Ceník

www.benecko.info/ski-areal/skiareal-cenik

 

Provozní doba

Hlavní sezóna: 25.12.2016 – 11. 3. 2017
Vedlejší sezóna 24. 12. 2016 – 12. 3. 2017
Denně 9.00 – 17.00 hod.*
* výjimkou je vlek na sjezdovku s večerním lyžováním.

Provozní doba SNOWTUBING

denní 9.00 – 18.00 hod.
večerní 19.00 – 21.00 hod. (pouze v hlavní sezóně).

 

Parkování

Centrální parkoviště Benecko v centru obce.

 

Kontakt

www.benecko.info

TIP NA VÝLET

Okružní výlet vás zavede k rozhledně na vrchu Žalý s nádherným výhledem do kraje. Cesta začíná na centrálním parkovišti, ze kterého se dáte po červené značce do kopce směrem k hotelu Kubát. Opustíte hlavní silnici a po souběžné cestě budete pokračovat k hotelu Zlatá Vyhlídka. Odtud vystoupáte na Přední Žalý ke kamenné rozhledně s přilehlou roubenou chatou a možností občerstvení. Sestup vede po červené přes Zadní Žalý, před odbočkou vpravo do lesa opustíte turistické značení a po široké cestě sejdete k hotelu Žalý. Po žluté značce dojdete na hlavní silnici a odtud vás modrá značka přivede zpátky na centrální parkoviště.

zdroj: www.mapy.cz