/album/fotogalerie-zamek-vrchlabi/zamek-vrchlabi4-jpg1/
/album/fotogalerie-zamek-vrchlabi/a76075977-jpg/
/album/fotogalerie-zamek-vrchlabi/a5045974-jpg/
/album/fotogalerie-zamek-vrchlabi/a5008393-jpg/

Poloha na mapě

Zámek Vrchlabí, Krkonoše

Zámek Vrchlabí je dominantou města a pokud budete ve Vrchlabí, rozhodně stojí za návštěvu. Zámek má také nádherný přilehlý park se spousty cizokrajnými dřevinami.

Zámek Vrchlabí

     

Foto: JohnnyCzechia

Nádherný zámecký park

Panství ve Vrchlabí získal roku 1533 Kryštof z Gensdorfu, který brzy zahájil stavbu nového zámku. Stavbu dokončil roku 1546 a šlo o obdélníkovou budovu s velkou vstupní síní. Po požáru roku 1575 byl provizorně opraven a současnou podobu získal po renesanční přestavbě v letech 1605 – 1614, kdy se o ni postaral Vilém Miřkovský ze Stropčic. Další přestavba zámku proběhla za Černínů v roce 1820, kdy bylo upraveno i okolí a došlo k likvidaci zbytků opevnění. Na přelomu devatenáctého a 20. století bylo navrženo přistavění vstupního portiku a balkónem a zvýšení věží. Během první světové války Černínové zámek prodali a od té doby slouží jako administrativní budova. V současné době můžete z interiérů vidět jenom halu, zbytek interiérů využívá městský úřad. Do parku je volně přístupný vstup, kde vede označená cesta. Park je zaplněn cizokrajnými dřevinami a umělými jezírky.

 

Kudy k zámku

Zámek se nachází přímo v centru města. Zámek je cca 20 minut od autobusového a vlakového nádraží.

 

Přístupnost

Zámek je nepřístupný veřejnosti.

 

Tip na výlet

A když už budete ve Vrchlabí, tak navštivte také nedalekou rozhlednu na kopci Žalý. Naskytne se Vám nádherný výhled na Krkonoše. Doporučujeme vyrazit na sever podél města nejpreve po červené a pod nadjezdem navázat na zelenou trasu směrem k lanovce Herlíkovice, ta vás vyveze až na Přední Žalý rovnou k rozhledně. Až se nasytíte výhledů, pokračujte po červené k ukazazeli "Úbočí", odkud vás žlutá stezka zavede z kopce zpět do města. Cesta bez lanovky měří 11 km. 

zdroj: mapy.cz

Kontaktní údaje

Adresa: Město Vrchlabí 1,  543 01 Vrchlabí