/album/a67/img-4529-jpg1/
/album/a67/img-4536-jpg/
/album/a67/img-4554-jpg1/
/album/a67/img-4587-jpg/
/album/a67/img-4591-jpg/
/album/a67/k-bilemu-labi-jpg1/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Hora Sněžka

 

Labská přehrada

 

Kozí Hřbety

Ze Špindlerovky Obřím sedlem na Sněžku, Krkonoše

Na této trase se vydáte ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovku, po hřebeni na Sněžku a odtud zpět do Špindlerova Mlýna podlé Bílého Labe.

     

Popis trasy

Výchozím místem je centrum Špindlerova Mlýna. Odtud můžete jít směrem k Informačnímu centru a dát se příjemnou cestou po zelené značce, která vás zavede přes rozcestí pod Jeleními boudami ke Špindlerově Boudě. My však doporučujeme urychlit si cestu na Špindlerovu boudu autobusem, který jezdí pravidelně z místního autobusového nádraží. Objekt Špindlerovky je po rekonstrukci a nabízí ubytování, občerstvení i řadu sportovních a odpočinkových aktivit. Za sebou v tuto chvíli budete mít cca 10 km a tak možná přijde vhod malé občerstvení v hotelové restauraci. Od Špindlerovky budete pokračovat po hřebeni po červeně značené Cestě česko-polského přátelství. Míjet budete Malý Šišák či Polední kámen, cesta vás provede také nad polskými jezery Wielki a Maly Staw. Poté, co dojdete do Obřího sedla, můžete si na chvilku užít krásných výhledů. Je tu totiž pěkné příjemné vyhlídkové místo s kamenným chodníčkem. Odtud pak zbývá již jen kratší závěrečný úsek stoupání k vrcholu Sněžky. Zpáteční trasa vede po modře značené trase podél Bílého Labe. Vodní tok je bohatý na peřeje a vodopády a tato cesta je moc pěkná. Míjí Lavinovou peřej, kaskády Plotnového potoka zurčící nedaleko Boudy u Bílého Labe, divoký Balvanový vodopád a také největší a nejznámější vodopád Bílého Labe. Za ním se cesta stáčí zpátky k rozcestí pod Jeleními boudami a pokračuje místy, která již znáte, aby vás dovedla nazpět do Špindlerova Mlýna.

 

Body trasy

Špindlerův Mlýn - Špindlerova bouda - Obří sedlo - Sněžka - Luční bouda - Bouda u Bílého Labe - Pod Jeleními boudami - Špindlerův Mlýn

 

Délka trasy

Trasa je dlouhá přibližně 33 km, z toho 10 km cesta autobusem na Špindlerovu boudu. Po výjezdu autobusem je trasa mírná s prudkým stoupáním přímo na horu Sněžku.

Trasa na mapě

 

zdroj: www.mapy.cz

Další trasy na Sněžku

 

Z Horní Malé Úpy - 15,5 km

Horní Malá Úpa - Pomezní boudy - Soví sedlo - Jelenka - Sněžka - Nad Růžovohorským sedlem - Jelenka - Pod Jelenkou - Horní Malá Úpa

Prohlédněte si celou trasu

 

Z Velké Úpy lanovkou - 15 km

Velká Úpa - Portášovy boudy - Růžohorky - Sněžka - Obří důl - Důl Kovárna - Pec pod Sněžkou - Velká Úpa

Prohlédněte si celou trasu

 

Z Pece pod Sněžkou lanovkou - 18 km

Pec pod Sněžkou - Růžohorky - Sněžka - Luční bouda - Výrovka - Richtrovy boudy - Chaloupky - Pec pod Sněžkou

Prohlédněte si celou trasu

 

Z Pece pod Sněžkou Obřím dolem - 12 km

Pec pod Sněžkou - Obří důl - Důl Kovárna - Obří sedlo - Sněžka - Růžohorky - Pec pod Sněžkou

Prohlédněte si celou trasu

 

Všechny turistické trasy na Sněžku