/album/a69/img-4535-jpg1/
/album/a69/img-4554-jpg3/
/album/a69/img-4583-jpg1/
/album/a69/krkonose-vylety-a-zazitky-na-horach-jpg2/
/album/a69/snezka-jpg7/
/album/a69/vyhledy-ze-snezky-jpg5/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Hora Sněžka


Liščí hora


Relax park

Z Pece pod Sněžkou lanovkou na Sněžku, Krkonoše

Trasa vás zavede z Pece pod Sněžkou lanovkou na Sněžku, odtud na Luční boudu a přes Výrovku, Richterovy boudy a Chaloupky zpátky do Pece.

     

Popis trasy

Pokud hledáte pohodlnou možnost, jak se dostat na Sněžku, navíc s krásným výhledem, zamiřte do Pece pod Sněžkou, odkud jede nahoru kabinová lanovka. V sezóně je o ni však velký zájem a někdy se může dokonce i stát, že čekáním strávíte téměř tolik času, kolik zabere některá z kratších pěších tras. Lanovkou můžete dojet buď do mezistanice Růžohorky a odtud pokračovat po svých po žluté značce, nebo se pohodlně nechat vyvézt až na vrchol hory. Počítejte však s tím, že až nahoru lanovka jezdí jen za příznivého počasí a ideálních povětrnostních podmínek. Pěknou zpáteční cestu do Pece zvolte přes Luční boudu a chatu Výrovku, kde vám nabídne vyhlídkové místo, ke kterému vede odbočka z červené turistické trasy. Otevírá krásný výhled na Stoh, Horní Mísečky, Špindlerův Mlýn, Zlaté návrší, Kotel, Kozí hřbety i další pěkná místa a orientaci vám usnadní instalovaná přehledná mapa viditelných cílů. Dále zpět do Pece pokračujte na Richtrovy boudy a Zeleným dolem přes Chaloupky.

 

Body trasy

Pec pod Sněžkou - Růžohorky - Sněžka - Luční bouda - Výrovka - Richtrovy boudy - Chaloupky - Pec pod Sněžkou

 

Délka trasy

Trasa je dlouhá přibližně 18 km, z toho 6,5 km jízda lanovkou na Sněžku. Trasa je mírná, po vyjetí lanovkou na Sněžku vás čeká téměř po celou trasu klesání, které je mezi Richtrovými boudami a Zeleným dolem prudké.

Trasa na mapě

zdroj: www.mapy.cz

Další trasy na Sněžku

 

Z Horní Malé Úpy - 15,5 km

Horní Malá Úpa - Pomezní boudy - Soví sedlo - Jelenka - Sněžka - Nad Růžovohorským sedlem - Jelenka - Pod Jelenkou - Horní Malá Úpa

Prohlédněte si celou trasu

 

Z Velké Úpy lanovkou - 15 km

Velká Úpa - Portášovy boudy - Růžohorky - Sněžka - Obří důl - Důl Kovárna - Pec pod Sněžkou - Velká Úpa

Prohlédněte si celou trasu

 

Za Špindlerova Mlýna přes Špindlerovku - 33 km

Špindlerův Mlýn - Špindlerova bouda - Obří sedlo - Sněžka - Luční bouda - Bouda u Bílého Labe - Pod Jeleními boudami - Špindlerův Mlýn

Prohlédněte si celou trasu

 

Z Pece pod Sněžkou Obřím dolem - 12 km

Pec pod Sněžkou - Obří důl - Důl Kovárna - Obří sedlo - Sněžka - Růžohorky - Pec pod Sněžkou

Prohlédněte si celou trasu

 

Všechny turistické trasy na Sněžku