/album/a108/dsc3431-jpg/
/album/a108/dsc3429-jpg/
/album/a108/dsc3399-jpg/
/album/a108/dsc3451-jpg/
/album/a108/dsc3410-jpg/
/album/a108/dsc3432-jpg/

Poloha na mapě

Čertovskou stezkou pod Pekelským vrchem, Krkonoše

Na Čertovskou stezku v relaxačním a sportovním areálu Mladé Buky se díky jejímu příjemnému terénu můžete vypravit i s kočárkem. Děti se tu setkají s čertou Bertou a jejími rohatými kamarády a mohou si vyzkoušet i nějakou tu čertovinu.

     

zdroj: www.areal-mladebuky.cz

Popis trasy

Na Pekelském vrchu žije čerta Berta. V místní čertovské škole se učí, co mají správní čerti znát a umět. Ve volném čase dělá všechno to co obyčejné děti se svými kamarády, jen ti její jsou rohatí. A tak Berta běhá, skáče na trampolíně, cvičí, jezdí na kole, v zimě se prohání na lyžích, staví čertuláky, a po celý rok provádí spoustu čertovin.

 

Půl kilometru zábavy

S Bertou a ostatními postavičkami čertů vás seznámí asi 500 m dlouhá Čertovská stezka s deseti stanovišti. Na každém z nich je umístěna postavička čerta opatřená tabulkou s popisem. Prozrazuje, jakou činnost či atrakci, kterou areál v Mladých Bucích nabízí, čert symbolizuje, jak si ji užívá a jaké jsou jeho nejoblíbenější čertoviny. Spolu s tím tu najdete úkol, jehož splněním se děti baví a zároveň se něco užitečného naučí. Na Čertovské stezce se seznámíte s čerty Bertou, Svišťulínem, Čertulákem, Trampolínem, Rozárkou, Skočkou, Tubelínem, Zátopkou, Cvičkou a Ramboulínem a projdete ji přibližně za půl hodiny.

 

 

Přístupnost

Areál Mladé Buky leží ve východních Krkonoších asi 6 km od Trutnova. Dostanete se k němu od hlavní silnice spojující Trutnov s Pecí pod Sněžkou.

 

Občerstvení

V restauraci Kravín, která je součástí areálu.

 

Provozní doba a vstupné

Stezka je přístupná v letním období a zcela zdarma.

 

Parkování

Bezplatné parkoviště se nachází přímo u resortu, jen několik metrů od bobové dráhy Berta.

 

Délka trasy

Trasa měří 0,5 km. Trasa je mírná a zvládnou ji i fyzicky méně zdatní, vhodná pro rodiny s dětmi.

 

Mapa areálu

zdroj: www.mapy.cz

TIP NA VÝLET

Z Mladých Buků se vydejte na Zlatou stráň. Trasa je dlouhá asi 7 km a i sem se můžete vypravit s kočárkem. Cesta začíná na parkovišti u hřiště, odkud půjdete po zelené značce, kterou po asi 1 km na křižovatce do Dolních Sejfů opustíte. Projdete Dolními Sejfy do Antonínova údolí a kolem objektu Hotelu pod Pralesem na Slunečnou stráň, odkud je pěkný daleký výhled na Krkonoše. Na jaře v okolí trasy kvetou bílé bledule a na přelomu května a června tu můžete spatřit rozkvetlé vzácné vstavače.

zdroj: www.mapy.cz