/album/fotogalerie-maly-okruh-kolem-cerne-hory/maly-okruh-jpg1/

Poloha na mapě

Malý okruh kolem Černé hory

Tento okruh se začíná vyjetím pomocí lanovky na Černou horu. Trasa začíná od horní stanice lanovky po červené značce okolo Sokolské boudy.

     

Popis trasy

Za boudou se odbočí vlevo na turistickými značkami neznačený běžecký okruh se stopami. Po okruhu se pokračuje až ke křižovatce u vleku pod Černou boudou, odtud dál po stopách po svážnici k místu kde se bude 2x křižovat sjezdovka z Černé hory. Zde je potřeba dbát zvýšené opatrnosti na lyžaře přijíždějící zprava. Při překřižování se s vlekem Anděl je opět potřeba dávat pozor, vlek se nezastaví. Pote cesta narazí na silnici, která vede z Černé hory a je také využívána jako sáňkařská dráha po které jezdi i sjezdaři. Odtud se pokračuje vlevo a přijde další přejezd přes sjezdovku, kde je opět potřeba dávat pozor. Ještě jednou se bude cesta křižovat se sjezdovku a to v zatáčce nad Zineckerovými boudami zhruba po 100 metrech. Nad hlavami bude projíždět lanová dráha. Z tohoto místa pokračuje cesta již klidněji pořád dolů do levotočivé zatáčky pod Zrcadlovkami až k místu, kde je lanová dráha. Zde budou přijíždět sjezdaři zleva a je zapotřebí dat pozor při mírném sjezdu k silnici kde se pojede společně se sjezdaři. Silnice vede buď na parkoviště k lanové dráze nebo do centra Jánských Lázní.

 

Body trasy

Horní stanice lanovky Černá hora – Sokolská bouda – vlek pod Černou horou – vlek Anděl – Zineckerova bouda – Zrcadlovky – Jánské Lázně

 

Náročnost

Středně náročná

 

Celková délka

cca 10 km

 

zdroj: mapy.cz