Na kole z Harrachova k Mumlavským vodopádům

Krásná a pohodlná cyklotrasa vhodná pro všechny typy kol vás z Harrachova pohodlně dovede k Mumlavským vodopádům, které se umístily v soutěži „Sedm divů Krkonoš“ na stříbrném druhém místě. Ideální i pro rodiny s dětmi.

     

Popis trasy

Cesta začíná v centru Harrachova, odkud se dáte kolem u Informačního centra a restaurace U Bedřicha k autobusovému nádraží. U zastávky je umístěn cykloturistický rozcestník, který vás nasměruje na cestu vedoucí k vodopádům. Projedete kolem žulové budovy Šindelka, kde se nachází lesnická a myslivecká expozice a máte-li čas a chuť, určitě se tu zastavte, zejména s dětmi. Mezi exponáty spatříte i nejznámější vycpaná zvířata či přezimovací obůrku.

 

Pohodlně téměř až k vodopádům

Trasa od Šindelky vede po cestě se zpevněným povrchem, a je tak vhodná i pro vozíčkáře a kočárky. Dojedete po ní opravdu pohodlně až do blízkosti vodopádů. Další rozcestník vás nasměruje k závěrečnému úseku, který tuto cestu opouští a budete pokračovat lesem s menšími překážkami v podobě kořenů a drobných výmolů. V blízkosti vodopádů, kde se mimo jiné natáčela scéna dnes již legendárního televizního filmu Cesta do Jiljí, stojí restaurace  Mumlavská bouda , kde se můžete zastavit a za slunného počasí si dát něco dobrého na venkovním posezení. Cesta zpátky vede po stejné trase.

 

Trasa:

Harrachov – Mumlavský vodopád - Harrachov

 

Náročnost:

mírná

 

Délka:

celkem cca 5 km

zdroj: www.mapy.cz