/album/a151/liscicesta-jpg/
/album/a151/rennerovky-jpg/

Liščí cestou za nejkrásnějšími výhledy, Krkonoše

Jedna z nejhezčích cyklotras v Krkonoších vede po zpevněných cestách i nezpevněném povrchu a užijí si ji všichni milovníci krásné krajiny a horského terénu.

     

O cyklotrase

Liščí hora a její okolí je nádherným koutem Krkonoš, který láká milovníky horských túr a cykloturistiky. V blízkosti hory vede stejnojmenná cesta, ke které můžete vystoupat z Pece pod Sněžkou, nebo pokud se chcete stoupání z Pece vyhnout, můžete vyjet lanovkou na Hnědý vrch. Odtud přejedete směrem k Tetřevím boudám, od kterých se vine značená cyklotrasa souběžně se zelenou turistickou značkou a přivede vás k rozcestí Pod Zadními Rennerovkami. Panoramatická Liščí cesta vám nabídne ne několik, ale celé pásmo krásných výhledů.

 

Tragédie na Rennerovce

Jen o malý kousek dál, v Zadních Renerovkách, můžete vidět pozůstatky zdí někdejší Rennerovy boudy, která byla založena v roce 1797 bratry Rennerovými. Výstavba vzbudila značnou nevůli mnoha lidí včetně příbuzenstva i tehdejších majitelů nedaleké Luční boudy. Vznikl konflikt, při kterém byl jeden z bratrů vhozen do jámy s nehašeným vápnem. Rennerova bouda sloužila jako turistická ubytovna do roku 1938, kdy vyhořela a již nikdy nebyla obnovena.

 

Bonus pro milovníky adrenalinu

Pokud by se vám trasa zdála být krátká, můžete se od Zadních Rennerovek rozjet k chalupě Na Rozcestí a pokračovat na Výrovku. Odtud si milovníci adrenalinu užijí prudký sjezd po asfaltce dolů do Pece pod Sněžkou. Občerstvení na trase najdete v Peci pod Sněžkou a na horské chatě Tetřeví boudy (11.00 – 18.00 hod.), příp. na Výrovce.  

 

Trasa:

 Pec pod Sněžkou – Hnědý vrch (lanovkou) – Tetřeví boudy – rozc. Pod Rennerovými boudami (Liščí cesta) – Pec pod Sněžkou

 

Náročnost:

střední, ve stoupání těžká

 

Délka trasy: 

6 km (jeden směr základní trasy)