Okolím Harrachova a za Mumlavkým vodopádem

Cyklookruh  dlouhý 24 km vás provede krásným okolím Harrachova po příjemné asfaltové cestě.

harrachov-krakonosova-snidane

     

Popis trasy

Z Harrachova od lanovky na  Čertovu horu  pojedete směrem k přechodu ČR/PL Harrachov-Celnice. Rozcestník Harrachov-pod Celnicí vám prostřednictvím žlutého označníku prozradí, že rozcestí Krakonošova snídaně, kam směřujete, je vzdáleno 13,5 km. Cesta vede po příjemném asfaltovém povrchu a prakticky se nemění v průběhu celé trati. Nehleďte však jen na přes řidítka na cestu, ale užívejte si krásných výhledů kolem vás.

 

Nový život Alfrédky

Přijedete do lokality Alfrédka, kde vám informační panel mimo jiné prozradí, že zde byly v osmdesátých letech během dvou roků provedeny imisní těžby poškozených porostů o rozloze 120 ha. Porosty byly nahrazeny novými a vypovídají o tom, že Alfrédka bude dalším moc hezkým místem této oblasti. I další úseky jsou dobře značené cykloukazateli a tak bloudit určitě nebudete. Součástí trasy je i dřevěný přístřešek, kde se můžete ukrýt v případě nepřízně počasí. Cestou si můžete užívat výhledů na Čertovu horu a Krkonošské hřebeny.

 

Vosecká je bouda, potok i rozcestí

Značenou cestou dojedete k rozcestí pod Voseckou boudou, odkud můžete vidět polskou Szrenici a českou Voseckou boudu. Sjedete k rozcestí Krakonošova snídaně, kde jsou umístěné mapy Krkonoš, posezení a další z rozcestníků. Cestou od Krakonošovy snídaně se můžete zastavit u Voseckého potoka a pěkný kus cesty vám bude výhled zpříjemňovat tok řeky Mumlavy.

 

Mumlavský vodopád, magnet nejbližšího okolí Harrachova

Podél říčky dojedete k Mumlavskému vodopádu, který je vyhledávaným turistickým místem, takže zejména v létě za pěkného počasí sem směřuje množství turistů. Je to jeden z nejpůsobivějších vodopádů na území Krkonoš, který se rozprostírá po celé šíři říčky Mumlavy a jeho voda dopadá dolů ze skalního stupně vysokého asi 12 metrů. Pohodlná cesta po modré značce vás od vodopádů a kolem lesního muzea Šindelka dovede do cíle, kterým je autobusové nádraží v Harrachově. Občerstvit se můžete v Harrachově a v blízkosti Mumlavského vodopádu v Mumlavské boudě.

 

Trasa:

Harrachov -Lanovka – rozc. Celnice – pod Voseckou boudou – Krakonošova snídaně – Mumlavské vodopády - Harrachov

 

Náročnost:

střední (kopcovitý terén)

 

Délka:

cca 24 km

zdroj: www.mapy.cz