/album/a136/elektricke-kolobezky-large-jpg/
/album/a136/kolobezky1-jpg/
/album/a136/kolobky-large-jpg/
/album/a136/terenni-offroad-kolobezny-krkonose-large-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

Labský důl

 

Kotelní jámy

 

Labská přehrada

 

Na koloběžce do Špindlerova Mlýna

Úžasným zážitkem je sjezd na silniční koloběžce z hřebene Krkonoš do Špindlerova Mlýna. Protože se nejedná o žádný malý kopeček, ale slušné převýšení, pěkně to cestou sviští.
kolobezky_spindleruv_mlyn
 
     

Deset kilometrů bez šlapání

Míst, kde si můžete v Krkonoších vypůjčit koloběžky je hned několik. Rozhodující je, zda dáte přednost silničnímu typu, nebo máte rádi, když vám v žilách koluje více adrenalinu a tou pravou výzvou je pro vás terénní koloběžka.  Pokud patříte do první kategorie, neváhejte a užijte si sjezd z vrcholku hor do Špindlerova Mlýna nádhernou krkonošskou přírodou na silniční koloběžce. Cesta je dlouhá asi 10 km a můžete vyrazit od Špindlerovky nebo od o maličko níže položené Erlebachovy boudy.

 

Zážitek pro celou rodinu

Pokud vaše cesta začíná ve Špindlerově Mlýně, pracovníci půjčovny koloběžek vás vyvezou nahoru ke Špindlerově boudě, kde vám zapůjčí koloběžku, bezpečnostní helmu a poradí vám, jak na to. Pak už je to jen na vás. Cesta dolů se pro vás promění v koloběžkařskou dráhu a rychlost si regulujete s pomocí brzdy tak, aby bylo tempo úměrné vaší odvaze. Zážitek je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti od 6 let a užít si tak můžete spolu s celou rodinou.

Pakliže brouzdáte nahoře v horách, je možné si koloběžku zapůjčit i bez vývozu u Erlebachovy boudy, která stojí nedaleko Špindlerovky. Svůj výlet po hřebenech si tak můžete naplánovat jako túru k Erlebachově boudě a od ní pokračovat dolů do Špindlerova Mlýna po dvou kolech.

Přístupnost

Ze Špindlerova Mlýna.

 

Občerstvení

Špindlerův Mlýn, Špindlerova bouda, Erlebachova bouda.

 

Ceník

Koloběžková dráha                                1x jízda s dopravou na start                     250,- Kč

Koloběžková dráha                                1x jízda bez dopravy na start                   200,- Kč

Výlet na silničních koloběžkách               lístkem na lanovku na Pláň                      540,- Kč

Výlet na silničních koloběžkách               lístkem na lanovku na Pláň a na Žalý       640,- Kč

V ceně je i zapůjčení helmy.

 

Provozní doba

V letní sezóně.

 

Parkování

Centrální parkoviště Špindlerův Mlýn

 

Kontakt

www.yellow-point.cz,  Tel. +420 731 160 152

 

TIP NA VÝLET

Na silniční koloběžce si můžete udělat výlet s vývozem lanovkou na Pláně a sjezdem do Vrchlabí, se zajištěnou dopravou zpátky do Špindlerova Mlýna. Výlet si můžete zpestřit variantou rozšířenou o výjezd ke kamenné rozhledně na vrchu Žalý. Všechny varianty výletů a sjezdů na silničních koloběžkách jsou v režii agentury Yellow Point.


zdroj: www.mapy.cz