/album/a135/trutnov-trails-03-jpg/
/album/a135/trutnovtrails1-jpg/
/album/a135/trutnovtrails2-jpg/
/album/a135/trutnovtrails4-jpg/
/album/a135/trutnovtrails6-jpg/
/album/a135/trutnov-trails-salek-b-jpeg/

Poloha na mapě

Trutnov trails - Lhota u Trutnova

Pokud hledáte fantastické sportovní vyžití na kolech, zamiřte k Turnovu, kde se okolím Čížkových kamenů a Jestřebích hor vine síť singl trailů pro horská kola, Trutnov Trails. Tratě jsou barevně rozlišené podle náročnosti a zkušení bikeři mohou vyzkoušet i černou v kanadském stylu.

     

O Trutnov Trails

Trutnov Trails nabízí pestrou síť přírodních trailů krásnou krajinou u Trutnova. Traily různé obtížnosti byly navrženy s ohledem na všechny kategorie bikerů. V terénu pro na vás čekají klopené zatáčky, dropy, sjezdy skal a uzoučkých lávek, technicky náročné kamenné sekce a wallridy. Nástupní trail Panský stoupák je dlouhý 3,4 km a zčásti vede po staré panské cestě. Dovede vás na začátek trailů k rozcestí u Jeskyňky. Ti, kteří hledají lehčí trasy, mohou vyzkoušet panoramatický Bunkr trail z Bezděkova do Lhoty v délce 3,2 km, který po rozšíření o úsek pod Slavětínskou rozhlednou slibuje 5 km zážitkové jízdy. Třetím lehčím je 2,5 km dlouhý Kozí trail, během něhož si vychutnáte plynulé svezení. Střední obtížnost nabízí Modřínový trail, dlouhý 3,3 km, jehož nejnáročnější pasáže je možné v případě potřeby snadno objet. Trail Pod Jeskyňkou má sice romantický název, ale ukrývá náročnou 2 km dlouhou cestu včetně překážky v podobě historického schodiště, která dává bikerům pěkně zabrat. Kromě přírodních trailů si můžete zařádit v bikeparku Vlčka s lavicemi, skoky a klopenkami, který leží nedaleko centra Trutnova. Ačkoliv se rozkládá na relativně nevelkém prostoru, je zaměřen na techničtější jízdu a nabízí vyžití začátečníkům i zkušeným jezdcům.

 

Zázemí s přátelskou venkovskou atmosférou

Trailová základna se nachází v obci Lhota u Trutnova v místní hospůdce. K dispozici jsou informace o trailech a okolí, koupíte zde mapy, reklamní předměty a permity na podporu budování trailů, základní spotřební materiál pro cyklisty a najdete tady i půjčovnu kol značky Giant (poplatek + vratná kauce) a myčku kol. Základna je zároveň hlavním nástupním místem na traily. Druhým nástupním místem je parkoviště pod Sedmidomím.

 

Přístupnost

Základna: Po silnici z Turnova do obce Lhota.

Bikepark Vlčka: autem po silnici ve směru na Starý Rokytník a Úpici.

Občerstvení

Hospoda ve Lhotě.

 

Vstupné

Volné, ceník půjčovny kol je uveden na webuTrutnov Trails.

 

Provozní doba

Duben – listopad.

Trailcentrum v objektu hospody je otevřeno v sobotu a v neděli 9.00 – 19.00 hod. Otevírací doba lhotecké hospody je středa a pátek 17.00 – 24.00 hod., sobota – neděle 11.00 – 24.00 hod. Zapůjčení kol mimo otevírací dobu je možné po telefonické domluvě na č. +420 777 602 014.

 

Parkování

Parkoviště v obci Lhota u hospody


Kontakt

www.trutnovtrails.cz

TIP NA VÝLET

Po zážitku na trailech si můžete udělat pěkný cyklovýlet Krkonošemi a Adršpachem, Odpočinkovou jízdu si užijete v okolí Babiččina údolí.

zdroj: www.mapy.cz