/album/fotogalerie169/obec-strazne-2-jpg/
/album/fotogalerie169/obec-strazne-4-jpg/
/album/fotogalerie169/obec-strazne-1-jpg/
/album/fotogalerie169/obec-strazne-10-jpg/
/album/fotogalerie169/obec-strazne-3-jpg/
/album/fotogalerie169/obec-strazne-11-jpg/

Poloha na mapě

Strážné - Krkonoše

Horská obec Strážné je vyhlášeným rekreačním střediskem Krkonoš. Leží asi šest kilometrů od Vrchlabí ve směru na Špindlerův Mlýn.

Strážné - Krkonoše

     

Zdroj: www.strazne.eu/

Strážné v létě

Dominantou obce je evangelický kostel s krásnou dřevěnou výzdobou interiéru, postavený v roce 1903. Vedle modlitebních účelů slouží k pořádání koncertů duchovní hudby. V okolí Strážného se nachází množství turistických tras různé délky a stupně náročnosti. Mnohé z nich jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi a podněcují v malých návštěvnících kladný vztah k přírodě. Přes Strážné vede cyklotrasa „Krkonošská diagonála“, dlouhá téměř 70 km, ale můžete si vybrat z celé řady cyklotras podle svého přání a možností. Cestu na kole lze také kombinovat s využitím Krkonošských cyklobusů. Po výletu můžete s dětmi zamířit na dětské hřiště obklopené zelení. Čeká tu na ně domeček se skluzavkou, prolézačky houpačky a další atrakce. Poblíž se nachází asfaltová plocha vhodná pro koloběžky a oblíbenou jízdu na kolečkových bruslích. Sportovně orientovaní turisté mohou využít areál s tenisovými kurty a hřištěm na malou kopanou a zahrát si také třeba badminton nebo fotbal.

 

Zimní radovánky pro malé i velké

V zimě se Strážné mění na vyhlášené moderní lyžařské středisko. Nachází se zde čtyři sjezdové tratě různé obtížnosti. Na děti čeká dětský vlek a nenáročný lyžařský svah. Příznivci adrenalinu si mohou svou dávku dopřát ve freestyle snowparku a to i večer při umělém osvětlení. Milovníky bílé stopy jistě potěší, že okolí Strážného je protkáno množstvím běžeckých tratí. Začínají ve Strážnému a napojují se na Krkonošskou lyžařskou cestu.

 

Kvalitní zázemí pro všechny

Občerstvení ve středisku zajišťuje restaurace Strážné a Horská, příjemnou možnost rychlého občerstvení nabízí Bistro Bar Bar. Nákupy umožňuje místní prodejna potravin a drogerie. Samozřejmostí je půjčovna sportovního vybavení a zázemí Informačního střediska, otevřeného ve všední dny a v sobotu dopoledne.

 

Kudy do Strážného?

Autem přes Turnov na Vrchlabí, kde odbočíte na Špindlerův Mlýn. K dispozici jsou dvě velkokapacitní parkoviště. V létě nejsou hlídána, avšak oproti zimě nabízí v tomto období parkování zdarma.

 

Kontakt

Informační středisko Strážné
www.strazne.eu
E-mail: info@strazne.eu
 

TIP NA VÝLET

Ve Vrchlabí můžete navštívit Krkonošské muzeum, zamířit na nedalekou rozhlednu Žalý, nebo se třeba vydat za poznáním Krkonoš na koňském hřbetu. Mezi Vrchlabím a Beneckem, v nadmořské výšce 700 m se nachází malebná stylová roubená Kněžická chalupa, v jejíchž stájích na vás čekají více než dvě desítky koní. Nejprve můžete posedět na zápraží chalupy, dát si něco dobrého na zub a poté si dopřát pod vedením zkušeného jezdce vyjížďku do okolní krásné krajiny.

 

zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění