/album/fotogalerie-rokytnice-nad-jizerou1/rokytnice001-jpg/
/album/fotogalerie-rokytnice-nad-jizerou1/rokytnice002-jpg/

Poloha na mapě

Rokytnice nad Jizerou - Západní Krkonoše

Horské město Rokytnice nad Jizerou najdete v Libereckém kraji mezi Stráží, Čertovou horou a Lysou horou.

     

Základní informace

K založení města došlo okolo roku 1574, kdy zde vznikla sklářská osada. K prvním obživě obyvatel sloužila těžba olova, dřeva, mědi a stříbra. Albrecht z Valdštějna se postaral o vylepšení životních podmínek horníků a rovněž nechal roku 1625 prozkoumat místní ložiska. Bohužel po jeho smrti, ale doly začali upadat. Ve městě se rozvinulo sklářství a po druhé světové válce se začal rozmáhat turistický ruch – zájem je o lyžařské terény a trasy pro pěší a cyklistické výlety. Za pozornost z památek stojí kaplička Kostelním vrchu a z let 1752 – 1759. Nenechte očím ujít ani barokní kostel sv. Michaela se zařízením v klasicistním slohu.

 

Jedna z kolébek horského sportu

Popularitu si hlavně získalo město širokou nabídkou cenově dostupných lyžarských areálů (Horní domky, Studenov, Pařez, Sachrovka, Pašák, Skiareál Bosíno). V létě se pak tu stává dominantním cyklistcké odvětví - freeride v Bike Parku Týda.  Za vyzkoušení stojí i jízdy na koních.

 

Kontakt

Adresa: Městský úřad Rokytnice nad Jizerou, Horní 197, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Telefon.: +420 481 549 311

Fax: +420 481 522 310

E-mail: mesto@mesto-rokytnice.cz

 

Tip na výlet

Z Rokytnice bude nejlepší volbou si to nasměrovat směrem na Lysou horu a Kotelské sedlo. Výstup si můžete ušetřit jízdou na lanovce. Pak se vám otevře hned několik možností, kam dojít za nejlepšími místy Krkonoš, jako je třeba  pramen Labe , Labský důl s Pančavským vodopádem a romantické Zlaté návrší. Trasy měří 10 - 14 km.

zdroj: mapy.cz

     

 

Hledáte ubytování?

Vyberte si ze široké nabídky ubytování v Rokytnici nad Jizerou a vyražte za aktivním odpočinkem do Krkonoš.

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění