/album/a20/dolni-dvur-namesti-jpg/
/album/a20/dolni-dvur-udoli-maleho-labe-jpg/
/album/a20/dolni-dvur-kostel-jpg/

Poloha na mapě

Dolní Dvůr

Horská obec Dolní Dvůr se rozkládá v nadmořské výšce 641 m. Svou výhodnou polohou mezi obcemi Pec pod Sněžkou, Strážné a Lánov a blízkostí horského střediska Vrchlabí je ideálním místem pro celoroční poznávání hřebenů Krkonoš.

     

Do Dolního Dvora za unikátní zvonkohrou

První písemná zmínka o Dolním Dvoře pochází z roku 1539. Centrem poklidné obce je náměstí altánem a kašnou, kterému dominuje kostel Sv. Josefa. Roku 1995 byla na kostel nainstalována unikátní zvonkohra, pocházející z umělecké dílny paní Dytrychové z Brodku u Přerova. Obci ji darovala paní Kyšerová, milovnice Dolního Dvora, která tu pravidelně pobývala. Zvonky hrají ve všední dny v 10. a v 17. hodin, v neděli navíc i ve 12. hodin. Čtyři melodie, které jsou pro každé roční období jiné, rozeznívají malebné dolnodvorské údolí známými tóny.
 

Ráj turistiky i lyžařů

Okolí Dolního Dvora je protkáno sítí značených turistických tras, které často odhalují krásné daleké výhledy. V zimě se Dolní Dvůr mění v ráj lyžařů. K dispozici je skiareál Ski Family Dolní Dvůr, lyžařské středisko s kompletně zasněžovanými tratěmi, vhodné zejména pro klidnou rodinnou rekreaci a začínající lyžaře. Druhým centrem lyžařského dění je Ski areál Luisino údolí s možností večerního lyžování. Oba areály dohromady nabízí několik vleků, půjčovnu lyží i nezbytné občerstvení. Milovníkům bílé stopy je určeno více jak 30 km tras, které navazují na hlavní běžecké tratě. Příznivcům stolního tenisu z řad domácích i turistů jsou na obecním úřadě k dispozici dva pingpongové stoly včetně pálek a míčků.
 

Přístup

Od Vrchlabí o silnici č. 14, v obci Lánov odbočka na Dolní Dvůr.
 

Občerstvení

Ve stylové nekuřácké restauraci rodinného penzionu Dolní Dvůr, s možností venkovního posezení. Rychlé občerstvení nabízí oba Skiareály.
 

Parkování

Ski areál Luisino údolí zdarma, s ohleduplností volně v obci.
 

Kontakt

OÚ Dolní Dvůr, Tel.: +420 499 522 376
 www.dolnidvur.cz 
 

Tip na výlet

Ideálním výletním cílem je horské město Vrchlabí. Významnou stavbou vrchlabský zámek, ve kterém dnes sídlí městský úřad. Zámecký park ukrývá malou botanickou zahradu horského rostlinstva. Významnou památkou je bývalý augustiniánský klášter, v jehož útrobách dnes sídlí  Krkonošské muzeum . Městečko zdobí krásná lidová architektura a historické památky a je skvělým výchozím místem pro další výlety do hor.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění