Sněhové podmínky v Krkonoších - kam na lyže

Prohlédněte si přehledný seznam nejoblíbenějších lyžařských areálů a podívejte se na aktuální stav sněhové pokrývky na jednotlivých sjezdových tratích, kterých je v Krkonoších více než 180 km. Vydejte se na lyže do největších lyžařských středisek České republiky, která se nacházejí právě v Krkonoších.

Špindlerův Mlýn

Mezi nejznámější a nejoblíbenější sjezdové tratě v Krkonoších patří bezesporu ty ve Špindlerově Mlýně. Středisko na Svatém Petru je jedním z nejlépe upravovaných a vybavených lyžařských center v Česku. Zdejší areál disponuje 11 sjezdovými tratětmi od lehkých až po těžkou, sjezdovou FIS World Cup s převýšením 450m na délce trati 1375m. Celková délka upravovaných tratí je 13 km. Snowpark zde také patří k nejlepším v Česku. Využít zde lze 3 sedčkové lanovky či 5 vleků. Na Hromovce je navíc také možnost večerního lyžování. Další oblíbené sjezdové tratě ve Špindlerově Mlýně jsou na Medvědínu s 9 tratěmi o celkové délce 12 km a převýšením přesahujícím 510m.

 

Lyžařský areál Výška sněhu Sjezdovky v provozu

Svatý Petr a Hromovka

50 cm 12 km

Medvědín

60 cm 12 km


Tipy na ubytování ve Špindlerově Mlýně

 

Černá hora - Pec pod Sněžkou

Ski resort Černá hora - Pec je největší lyžařský resort v Česku, který se skádá z pěti vzájemně propojených lyžařských areálů. Sjezdové tratě, kterých na Černé hoře naleznete celkem 18, jsou rozličného charakteru i různých obtížností od lehké po těžkou. Převýšení zde dosahuje až 560m na trati Pod kabinou. Večerní lyžování na Protěži je s 1 800m nejdelším večerním lyžováním v Česku. Na Černou horu lyžaře vozí známá kabinová lanovka Černohorský Express, šesti a čtyřsedačka a 9 vleků. V Peci pod Sněžkou se nachází 16 sjezdových tratí různých obtížností s převýšením od 50m do 250m. Naleznete zde mírné sjezdové tratě vhodné pro rodiny s dětmi, ale také třeba Funline dráhu s klopenými zatáčkami a tunelem, nebo speciální trať s časomírou pro obří slalom a sjezd. Večerní lyžování si užijete na sjezdovce Javor 1.

 

Lyžařský areál Výška sněhu Sjezdovky v provozu

Pec pod Sněžkou

100 cm 13 km

Janské Lázně-Černá hora

100 cm 14 km

Malá Úpa

60 cm 2 km

Velká Úpa

80 cm 2 km

Černý Důl

0 cm 0 km


Tipy na ubytování v Peci pod Sněžkou nebo ubytování v Ja nských Lázních

Další oblíbené areály v Krkonoších

Mezi další oblíbené areály v Krkonoších patří sjezdové tratě v Harrachově, které nabízí 4 různě dlouhé sjezdové tratě rozdílných obtížností. Dalším oblíbeným střediskem jsou Herlíkovice s 13 kilometry upravovaných tratí, 6 lyžařskými vleky, dvěma lanovkami a jednou kabinovou dráhou. V neposlední řadě je možné si užít kvalitní lyžování v Rokytnici nad Jizerou na 22km sjezdových tratí a Pasekách nad Jizerou.

 

Lyžařský areál Výška sněhu Sjezdovky v provozu

Harrachov

70 cm 8 km

Herlíkovice

0 cm 0 km

Mladé Buky

50 cm 3 km

Rokytnice nad Jizerou

90 cm 12 km

Paseky nad Jizerou

50 cm 4 km


Tipy na ubytování v Harrachově nebo ubytování v Rokytnici nad Jizerou

 

Prohlédněte si všechny možnosti ubytování v Krkonoších

Prozkoumejte detailně možnosti lyžování v Krkonoších

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění