Fotogalerie

/album/fotogalerie125/cesnek-podkrkonosi-kytky-a-copy2-jpg/
/album/fotogalerie125/cesnek-podkrkonosi-trhy-jpg/
/album/fotogalerie125/cesnek-podkrkonosi-trhy2-jpg/
/album/fotogalerie125/cesnek-podkrkonosi-kytky-a-copy-jpg1/
/album/fotogalerie125/cesnek-podkrkonosi-pole-jpg1/
/album/fotogalerie125/cesnek-podkrkonosi-550-jpg1/

Poloha na mapě

Česnek z Podkrkonoší - chutná i léčí

Krásná podkrkonošská krajina je vyhledávaným místem milovníků přírody. Vzduchem se nese vůně lesů, luk a polí, která blahodárně působí na tělo i duši. Na pěstebních plochách u podkrkonošského Libštátu se navíc daří také českému česneku, jehož ostrá nezaměnitelná chuť a pronikavé aroma jej řadí mezi nejlepší na světě.


     

Potřebujete česnek „na zeleno“ nebo sušený? Žádný problém!

Firma Hradecký-Mihulková se již po dvě desetiletí věnuje pěstování českého česneku z registrovaných českých odrůd. Mnohá voňavá palička, jejíž stroužky dodávají pokrmům nezaměnitelnou výrazně aromatickou příchuť, pochází právě odtud. Žádný jiný, než český česnek, nedodá tak dobrou chuť populárnímu bramboráku, ani nedocílí zvláštní vůně a chuti oblíbené polévky „česnečky“. Je však nejen pochoutkou, ale zároveň také účinným pomocníkem v prevenci řady chorob a lékem na některé již vzniklé. Česnek zvyšuje obranyschopnost organismu, podporuje vykašlávání, čistí krev, pomáhá při vysokém krevním tlaku, působí jako prevence proti nádorovým onemocněním a jeho vliv příznivě působí také v případě snížené funkce štítné žlázy. Víte ale, že česnek je i přímo magickou rostlinou? Naši předci jej používali také jako jeden z nejužívanějších prostředků, který je ochraňoval před působením zlých sil.
 

Ozdobte svou kuchyni česnekovým copem

Podkrkonošský česnek si můžete zakoupit přímo ze dvora hospodářství v Bělé, na okolních farmářských trzích, nebo si jej můžete nechat poslat na dobírku přímo domů. Zatímco v průběhu července lze zakoupit stonkový česnek tzv. „na zeleno“, od poloviny srpna na vás čeká česnek dosušený, vhodný k uskladnění. Kromě běžného váženého česneku jsou od roku 2015 k dostání také oblíbené česnekové copy, které jsou upletené převážně z nepaličáku Záhorský. Zajišťují jeho dobrou skladovatelnost a takový česnekový cop je i pěknou ozdobou spíže či kuchyně. Firma navíc nabízí tak zvané firemní balíčky, které mohou být pěkným dárkem pro obchodní partnery či zaměstnance. Dárkově balený česnek z Podkrkonoší bývá milou pozorností, která nejen potěší, ale je navíc zdraví prospěšná. Takový balíček s mašličkou, plný kvalitních česnekových hlaviček, v době chřipek a viróz představuje doslova poklad. Takže nezapomeňte – pokud míříte do Podkrkonoší, můžete si z dovolené či výletu domů přivézt nejen řadu pěkných zážitků, ale také kouzelný voňavý český česnek.
 

Kudy vede cesta za podkrkonošským česnekem?

Od Prahy po rychlostní komunikaci R10, exit 44B směr Jičín. Z Jičína po silnici č. 35 na Jinolice, odbočka na Lomnici nad Popelkou a dále po okresce do obce Libštát a Bělá.
 

Občerstvení

Cestou se můžete zastavit v nedaleké vesničce Ploužnice za Lomnicí nad Popelkou a pochutnat si v tamním hostinci Na Ploužnici. Nachází se v prastaré stylové budově a otevřeno je tu po celý týden.
 

Kontakt

Hradecký – Mihulková „Český česnek z Podkrkonoší“
512 03 Libštát
Tel.: +420 775 203 677, +420 774 879 774
E-mail: mihulkova.hradecky@seznam.cz
www.ceskydomacicesnek.cz
 

Tip na výlet

Pokud nevíte, kam se vydat v blízkém okolí  Libštátu , vyzkoušejte třeba koupaliště v nedalekém Košťálově. Je součástí oblíbeného kempu a kromě vodních sportů nabízí možnost hry venkovního stolního tenisu, volejbalu, kuželek či třeba stolního tenisu. 

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění