/album/a44/dvpk-miletin-jpg/
/album/a44/vycep-jpg/
/album/a44/ve-varni-c-jpg/
/album/a44/dzbany-o-jpg/
/album/a44/pivni-bedna-jpg/
/album/a44/miletin-zahradka-v-miletine-jpg/

Poloha na mapě

 

Zajímavosti v okolí

 

ZOO Dvůr Králové

Miletínský minipivovar

Nevelké východočeské městečko Miletín se může chlubit nejen slavným rodákem, K. J. Erbenem, ale také pivovarnickou tradicí, jejíž historie sahá hluboko do minulosti. Vždyť jedním z vlastníků tehdejšího šlechtického pivovaru byl dokonce sám slavný Albrecht z Valdštejna.

     

Tradičními postupy až k ocenění

V roce 1994 zde vznikl nový minipivovar a na pivovarskou tradici navázal zkušený sládek Svatopluk Ďupal. Začátkem roku 1997 zde byla uvařena první várka výčepního piva Chmelka. Klasické a tradiční postupy při výrobě zdejšího piva mu zajistily v roce 2008 ocenění Pivní Pečetí GP Tábor.

 

Od Chmelky po Battalion Salve

V současné době je v sortimentu pivovaru několik piv, včetně již zmíněné Chmelky. Při její výrobě se používají jen suroviny v nejvyšší kvalitě, tato výčepní desítka je silně chmelená a má správný říz. Prémiová dvanáctka Pytlák, vychází z praxe sládků 60. – 70. let ve spojení s kvalitním českým polabským sladem představuje pivo, na kterém si skutečně pochutnáte. Překvapením jsou piva s příchutí. Ochucené medové tmavé pivo Medula si pro jeho výjimečnou chuť oblíbily i mnohé ženy, stejně tak, jako ochucené pivo Jahodová kočka, které se vyrábí výhradně v době sklizně jahod. A „peckou“ na závěr je Battalion Salve, 13° tmavé prémiové pivo, jehož duši tvoří kvalitní slady a upravený chmel. Výrobní postupy u tohoto piva se přibližují dobám 1866. Všechna piva v Miletíně jsou vařena pod dohledem profesionálů a s láskou.

 

Do Miletína za pivem i za zábavou

V letní sezóně si můžete zdejší piva vychutnat na Pivovarské zahrádce a dát si k nim i něco dobrého k snědku. Děti si zatím mohou pohrát na pískovišti a užít si na klouzačce. Pivovar rovněž pořádá Miletínské pivní slavnosti. Ty nejbližší se budou konat v sobotu 28. května 2016. Zdejší slavnosti sice nedosahují monstróznosti podobných akcí, které pořádají velké pivovary, ale to hravě vyváží téměř domácí přátelská atmosféra, která je pro Miletín a jeho minipivovar typická. A pozor: v okolí pivovaru si budete v létě moci připomenout i 150. výročí světové bitvy u Sadové 3. července u roku 1866.

Více info najdete na www.minipivovarmiletin.cz.

 

Tip na výlet

Při návštěvě miletína můžete vyrazit do zhruba 10 km vzdálené zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, která je známá zejména pro své rozsáhlé safari. Výlet je vhodný pro celou rodinu a je vhodné si na něj vyhradit celý den.

zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění