Fotogalerie

/album/fotogalerie-vysoke-nad-jizerou/vnj002-jpg/
/album/fotogalerie-vysoke-nad-jizerou/vnj001-jpg/

Poloha na mapě

Vysoké nad Jizerou - Krkonoše

Vysoké najdete v nadmořské výšce 703 m, podnebí je výrazně horského rázu a již léta se můžete setkat s pojmenováním města „Městečkem nejkrásnější zimy“.

Vysoké nad Jizerou

     

Základní informace

Obec Vysoké nad Jizerou vznikla někdy do první poloviny 14. století. Jako první zdejší majitelé jsou bráni páni z Waldsteina, kteří se soustředili i do hradu Nístějka. Vysoké nad Jizerou bylo důležitým spojením přes Krkonoše a procházely tudy obchodní stezky i se obchodovalo přímo na zdejších trzích. V městském znaku ze začátku 16. století se nachází medvěd. Ten připomínal příběh kostelníka Havlasa Pavlaty, který ochočil medvěda a posléze ho dovedl na dvůr panovníka, kde pronesl proroctví o budoucnosti země české.

 

Město postihlo i několik neštěstí, velmi nepříjemným byl požár z roku 1834, kdy shořela většina města. Ve Vysokém nad Jizerou se můžete podívat do Vlastivědného muzea pro Vysoké nad Jizerou a okolí, které je otevřeno každý den mimo pondělků. V muzeu najdete expozice zachycující historii města, řemesla, historii lyžování a život dřívějších generací.

 

Tipy na výlet

Od Vlastivědného Muzea se vydejte po žluté trase směrem na zříceninu hradu Nístějka, po cestě narazíte na vyhlídku Dykovy skály. Po žluté se můžete vrátit zpět do Vysoké nad Jizerou nebo zvolit zelenou stezku napojující opět na žlutou, která vás dovede ke krásným výhledům rozhledny U Borovice.

zdroj: mapy.cz
 

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění