/album/fotogalerie-vrchlabi/vrchlabi001-jpg/
/album/fotogalerie-vrchlabi/vrchlabi002-jpg/
/album/fotogalerie-vrchlabi/vrchlabi003-jpg/
/album/fotogalerie-vrchlabi/vrchlabi004-jpg/
/album/fotogalerie-vrchlabi/kostel-vrchlabi-jpg1/
/album/fotogalerie-vrchlabi/mesto-vrchlabi-jpg1/

Poloha na mapě

Vrchlabí - Krkonoše

Vstupní brána do Krkonoš – Vrchlabí se nachází v nadmořské výšce 400 – 1036 m. Město bohaté na sportoviště, památky i kulturu.

     

foto: malachyt.rajce.idnes.cz

Trocha historie

Historie města se pojí s osidlováním Krkonoš. Již před rokem 1300 došlo ke vzniku osady se jménem Wrchlab. K nejvýznamnějším osobnostem města patří Kryštof Gendorf z Gendorfu, který koupil roku 1533 Vrchlabí, které bylo povýšeno na město v říjnu 1533. Dále udělal Gendorf z města centrum hutnictví železa, což sem přivedlo mnoho nových lidí za prací. V době třicetileté války dodávalo město sečné a palné zbraně. Po smrti Albrechta z Valdštějna se dostává Vrchlabí do rukou Rudolfu z Morzinu a sním začíná násilná rekatolizace.

 

Vrchlabí dnes

V současnosti je město významným střediskem zimních a letních aktivit. Jezdí sem řadu cyklobusů nebo skibusů, aby si zájemci mohli dopřávat spousty zajímavých terénů k obdivování a zdolávání. Nedaleko města najdete několik lyžařských ski areálů, například  Herlíkovice     a Kněžický vrch s moderním vybavením a upravovanými sjezdovými a běžkařskými trasami. Ve Vrchlabí můžete navštívit tradiční akce jako Vrchlabské hudební léto, Krkonošské pivní slavnosti, Dny řemesel, Turistický pochod a Krakonošova stovka. Za zmínku jistě stojí i možnost projížděk na koních.

 

 

Tip na výlet

Okolí Vrchlabí je stvořeno k delším túrám a procházkám. Ze všeho nejdřív doporučujeme vystoupat za báječnými výhledy na rozhlednu Žalý. Doporučujeme využít lanovky v Herlíkovicích, tak se vám okruh zkrátí na 11 km, pokud se budete vracet po žluté zpět A pokud by vám nestačil dostatečně zdejší nadhled, můžete podniknout vyhlídkový let z místního letiště východně od Vrchlabí.

zdroj: mapy.cz

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění