/album/fotogalerie-velka-upa1/vu008-jpg/
/album/fotogalerie-velka-upa1/vu001-jpg/
/album/fotogalerie-velka-upa1/vu002-jpg/
/album/fotogalerie-velka-upa1/vu003-jpg/
/album/fotogalerie-velka-upa1/vu004-jpg/
/album/fotogalerie-velka-upa1/vu005-jpg/

Poloha na mapě

Velká Úpa - Krkonoše

Velká Úpa je  částí města Pec pod Sněžkou a je od něho vzdálena 2,5 km. Najdete ji po délce pěti kilometrů po obou březích řeky Úpy, dále navazuje na Pec pod Sněžkou.

     

Základní informace

Do Velké Úpy se dostanete z Hradce Králové ve směru na Svobodu nad Úpou, dále pak pojedete silnicí 296a směr Pec pod Sněžkou. V obci vás upoutají romantické chalupy, v okolí temné lesy, rozlehlé louky a zeleň. Obec Velká Úpa je v současnosti velmi známým střediskem zimních sportů a rekreace v regionu Krkonoše. Má velmi příznivou polohu a během let se tady hojně rozvinula turistika za zimními i letními sporty. Zdejší lyžařský areál patří k nejmodernějším v naší republice. 

 

Z historie Velké Úpy

V dřívějších časech bylo zdejší údolí k Maršovu značně neprůchodné, že i císař Josef II. musel tento úsek roku 1837 objíždět. Ráz krajiny a života se dlouho neměnil. Teprve rozvoj turistického ruchu vše obrátil a v chalupách vznikaly pokoje pro návštěvníky, hostince, noclehárny, později zde bylo postaveno několik penzionů.

 

Co dělat ve Velké Úpě

Na okolních hřebenech můžete projet křížemkrážem řadu turistických stezek i cyklistických tras. V zimě vás pak čeká kvalitní lyžování na zdejších svazích lyžařského parku Skiport včetně Pěnkavčího vrchu.

 

Tip na výlet

Poměrně pohodlnou trasou se můžete dotat z Velké Úpy přes Růžohorky na Sněžku, dovede vás k ní sedmikilometrová žlutá stezka. Také blízko silnice mezi Velkou Úpou a Horním Maršovem se nachází zřícenina hrádku Aichelburg.

zdroj: mapy.cz

Hledáte ubytování?
Stačí si vybrat z  penizonů, apartmánů, chat a hotelů ve Velké Úpě a Peci pod Sněžkou.

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění