/album/fotogalerie-trutnov/trutnov001-jpg/
/album/fotogalerie-trutnov/trutnov002-jpg/
/album/fotogalerie-trutnov/trutnov003-jpg1/
/album/fotogalerie-trutnov/trutnov004-jpg/
/album/fotogalerie-trutnov/trutnov005-jpg/
/album/fotogalerie-trutnov/trutnov006-jpg/

Poloha na mapě

Trutnov - Východní Krkonoše

Trutnov - město draka, najdete v údolí horské řeky Úpy a okolních návrších. Pří cestě do Krkonoš jistě toto dominantní město stojí za zastávku. Trutnov, to je město draka. Ojedinělé dračí pověsti je věnována nejedna turistická zajímavost.

     

Trocha historie

Za posledních Přemyslovců byla zdejší původní osada přejmenována na Trutnov německými kolonisty. Od konce čtrnáctého století se stal Trutnov věnným městem českých královen. Ve městě byl dlouhá léta důležitý textilní průmysl se zpracováním lnu, kožedělný a elektrotechnický průmysl.

 

Co zde uvidíte

Na Trutnovsku vás uchvátí divoká příroda a mnoho možností využití při letních a zimních dovolenkách. Z historických památek jsou zajímavé městské hradby. Na trutnovském náměstí stojí Haasův palác, který vznikl po požáru města v roce 1861. Nárožní budova má dvě patra a neorenesanční fasádu zakončuje vysoký zděný světlík. Sloup Nejsvětější Trojice je 11 m vysoký a jde o barokní dílo. Sloup má český, německý a latinský nápis, který praví, že ho nechal postavit Jan Jiří Najdík z Trutnova. Na trutnovském náměstí je postavena Krakonošova kašna (1892), kterou tvoří žulová nádrž, jádro z pískovce a plastika Pána hor od J. Kirschnera.

 

 

Rekreační možnosti

V Trutnově můžete strávit váš volný čas například ve solných jeskyní nebo využít nabídek sportovního Victory Clubu a zahrát si třeba squah. Plavci jistě nepohrdnou kvalitním plaveckým bazénem.

 

Tip na výlet

Ideálním místem, kde začít výlet, je rozhledna Šibeník, která vám dopřeje pohledy jak na město Trutnov tak i na úpatí Krkonoš. Pokud chcete poznat bližší okolí Trutnova, od rozhledny vede poměrně dlouhá naučná stezka  Den bitvy u Trutnova .

zdroj: mapy.cz

 

Hledáte ubytování?

Ubytujte se v příjemném prostředí rekreačního areálu Dolce nebo v klidné severní části města v Grand Luxury Hotelu.

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění