/album/fotogalerie-mala-upa1/dsc-0129-jpg/
/album/fotogalerie-mala-upa1/mu1-jpg1/
/album/fotogalerie-mala-upa1/mu3-jpg/
/album/fotogalerie-mala-upa1/mu4-jpg/
/album/fotogalerie-mala-upa1/mu5-jpg/
/album/fotogalerie-mala-upa1/mu2-jpg/

Poloha na mapě

Malá Úpa - Krkonoše

Horskou obec Malou Úpu nedaleko Velké Úpy a Pece pod Sněžkou, ve východní části oblasti Krkonoše. Malá Úpa je oblíbeným centrem pro turistiku a báječné strávenou dovolenou v zimním i letním období.

     

Základní informace

Malá Úpa  je tvořena po stráních roztroušenými horskými chatami, chalupami a boudami. V dřívějších dobách tady sídlili hlavně drsní horalové, živící se chovem skotu, dolováním železné rudy a dolováním rudy. Také se pašovalo zboží nedalekými hranicemi. Ve středu obce stojí romantický horský kostelík svatého Petra a Pavla.

 

 

Co dělat v Malé Úpě

Během zimy můžete využít pěkný ski areál s lyžařskou školou. Běžkaři ocení upravované běžecké stopy, turisté pěší stezky a zajezdit na kole si můžete na zajímavých cyklotrasách v horské přírodě. Malá Úpa potěší každého houbaře a sběrače lesních plodů – hlavně velkého množství borůvek.


 
 

Tip na výlet

Pohádková stezka Malou Úpou potěší hlavně malé děti. Na cestě očekávejte deset zastávek s pohádkami od české spisovatelky Marie Kubátové. Pohádky najdete i v překladech do angličtiny, němčiny a polštiny.
 
zdroj: mapy.cz

Hledáte ubytování?

Můžete vybírat z nabídky nejbližšího ubytování v Malé Úpě a Peci pod Sněžkou.

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění