/album/a23/lanov-infocentrum-jpg/
/album/a23/dolomiticky-lom-v-hornim-lanove-2-jpg/
/album/a23/lanov-lom-2-jpg/

Poloha na mapě

 

Ubytování v okolí

 

Ubytování ve Vrchlabí

 

Všechna ubytování

Lánov

Obec Lánov se rozkládá na pomezí Krkonošského podhůří a Krkonoš. Tvoří ji části Prostřední a Horní Lánov. Obec je skvělým výchozím místem pro poznávání Krkonoš.

     

Je dlouhý jako…. Lánov


První doložená zmínka o Horním Lánově pochází z roku 1519, Prostřední Lánov je zmiňován od roku 1654. Po spojení obou části vznikla při toku Malého Labe dlouhá obec, dnešní Lánov. V minulosti se zde těžila železná ruda a v horní části obce dodnes probíhá těžba dolomitického vápence. Samotná obec v současné době nemá již žádné historické památky. Secesní evangelický kostel, který stával v Prostředním Lánově, od 60. let chátral a byl v roce 1982 odstřelen. Zajímavostí je však Křížová cesta, která se nachází západním směrem od Horního Lánova. Původní cestu tvořilo čtrnáct kamenných kapliček s vyobrazením Křížové cesty. K opravě jejích zastavení došlo v roce 2011. V katastru Prostředního Lánova se nachází letiště Vrchlabí, které kromě leteckých výcviků pořádá také oblíbené vyhlídkové lety. Sportovní vyžití v obci nabízejí tenisové kurty, fotbalové hřiště, hřiště na volejbal a v zimním období lyžařský vlek. Na křižovatce u kruhového objezdu sídlí Venkovské infocentrum regionu. V obci se kříží silnice z Vrchlabí do Trutnova a z Hostinného do Horního Lánova-Dolního Dvora. Lánov je tak ideálním výchozím bodem k poznávání střední, západní i východní části Krkonoš.
 

Přístup

Od Trutnova, Vrchlabí nebo Hostinného po silnici č. 14. Do Lánova jezdí autobusové spoje, terminál se nachází nedaleko kruhového objezdu.
 

Občerstvení

Restaurace hotelu TEDEC a bývalého hotelu, restaurace Lánovský Dvůr.
 

Parkování

Parkoviště u kruhového objezdu před budovou Obecního úřadu, u infocentra a volně v obci.
 

Kontakt

Venkovské infocentrum mikroregionu Lánov, Tel.: +420 499 432 083, E-mail: infocentrum@lanov.cz
www.lanov.cz
 

Tip na výlet

Vydejte se do nedalekého Vrchlabí, navštivte Krkonošské muzeum, které sídlí v budově bývalého augustiniánského kláštera, a prohlédněte si klášterní zahradu, která propojuje klášter se zámeckým parkem. Zahrada je rozdělena do tří částí a uvidíte tu stanici pro handicapované živočichy, geologickou expozici a prostor věnovaný krkonošské flóře.

 

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění