/album/fotogalerie44/obec-benecko-jpg/
/album/fotogalerie44/inverze-benecko-jpg/
/album/fotogalerie44/a1-jpg21/
/album/fotogalerie44/obec-benecko-krkonose-jpg/
/album/fotogalerie44/hory-benecko-jpg/
/album/fotogalerie44/lanovka-benecko-jpg/

Poloha na mapě

Benecko - Krkonoše

Obec Benecko najdete v okrese Semily, v nadmořské výšce v rozmezí od 682 – 1010 metrů.

     

Základní informace

Benecko patří do regionu Krkonoše a první zmínky směrují do roku 1628, kdy název zněl „Benešsko“ a byl sídlem Beneše. O vzniku názvu obce hovoří i legenda o poustevníku příslušícím k řádu sv. Benedikta. Ten se usadil nedaleko Jindrovy skály, kde nyní stojí kaplička zasvěcená sv. Hubertovi.  Jestliže zavítáte na Benecko, můžete se podívat na zříceninu Valdštejnova hradu a farní kostel Nejsvětější Trojice v Horních Štěpanicích, na cínovou křtitelnici, krčkové roubenky, valdštejnské kameny z 16. století.

 

Středisko lyžování a turistiky

Hlavně Benecko láká na celoroční turistiku. Vyhledávané jsou možnosti pro lyžování. Skiareál Benecko má nyní deset lyžařských vleků pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Od roku 2006 tady funguje nová čtyřsedačková lanovka a k dispozici jsou i dva skiparky vhodné pro středně zdatné.  V roce 1985 se zde narodila reprezentantka České republiky v alpském lyžování Šárka Záhrobská.

 

Kontakt

Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu na Benecku a okolí, o.s.
Štěpanická Lhota 35
512 37 Benecko
 
 

Tip na výlet

Povinností při návštěvě Benecka se stává bezosporu výstup na Přední Žalý. Z obce vede pohodlná cesta po červené trase. Nezapomeňte odbočit k rozhledně Žalý. Dokončit okruh můžete po žluté trase. Okruh měří 5,3 km.
 
zdroj: mapy.cz
     

Vyhledávání

Kontakt

Region Krkonoše Pondělí - pátek:
08:00 - 16:30

Certifikáty a ocenění